Clubbell závažia

Clubbell závažia: trendové rozšírenie tréningu s činkami

Cvičenie s clubbell závažiami je vo fitness priemysle veľmi populárnou novinkou vďaka svojim sofistikovaným konceptom tréningu svalov paží, ramien, chrbta a rúk. Kúpa clubbell závažia je rozumný nápad, pokiaľ ide o silový tréning, ktorý sa vyznačuje vysokou efektivitou. Čo je to za športové vybavenie? Na čo dať pozor pri kúpe clubbell závaží? Capital Sports ponúka clubbell závažia v rôznych prevedeniach a má odpovede aj na tieto otázky. Je čas detailne nahliadnuť do zákulisia jedného z najvyhľadávanejších športových trendov súčasnosti.

Kužeľ na tréning švihov a čokoľvek, len nie činka

Clubbell závažia si v prvom rade nemožno zamieňať s činkami, pretože ponúkajú úplne iný typ tréningu. Umožňujú funkčný silový tréning, ktorý kombinuje rôzne osobne stanovené ciele. Nimi sú predovšetkým sila, stabilita a koordinácia – ale aj balančný tréning a zlepšenie vytrvalosti. Cvičenie s týmito kužeľmi možno trochu porovnať s cvičeními kettlebellmi.

Clubbell závažia sú určené na opakované pohyby paží, pričom odstredivá sila je pri tomto type tréningu kľúčová. Ovplyvňuje svalstvo rúk a celého trupu vrátane ramien, chrbta a rúk. Cieľom je využiť odstredivú silu na posilňovanie. Tréning s clubbell závažiami je zvyčajne vnímaný ako príjemný, ale napriek tomu efektívny.

Okrem toho sú clubbell závažia vynikajúce na rehabilitáciu po náhodných zraneniach. Zároveň sa môžu používať preventívne na predchádzanie zraneniam tým, že spevňujú svalstvo.

Pre koho je tréning s clubbell závažiami mimoriadne vhodný

Clubbell závažia môžu byť súčasťou pravidelného tréningu športových nadšencov. Ponúkajú tiež obzvlášť veľkú pridanú hodnotu pre športovcov, ktorí ich používajú na rozcvičenie. Plavci, tenisti, ale aj majstri bojových umení s obľubou používajú toto tisíce rokov známe gymnastické náradie na rozcvičku pred samotným tréningom.

Kúpa clubbell závaží: na týchto kritériách záleží

Pri výbere správnych clubbell závaží je dôležité, aby sa kužeľ dal ľahko uchopiť do ruky. Mal by pohodlne držať v ruke, aby sa dosiahla vysoká úroveň efektivity. Rukoväť clubbell závaží, ktoré sú k dispozícii od Capital Sports, je mierne zdrsnená. To znamená, že sa nevyšmyknú ani zo spotených rúk. Spodná strana kužeľov je plochá, takže môžu ostať položené na rovnom povrchu bez toho, aby sa odkotúľali.

Kúpte si clubbell závažia v špičkovej kvalite od Capital Sports online

Klasické gymnastické kužele v novom prevedení prichádzajú v prémiovej verzii od Capital Sports. Sú vyrobené výlučne z liatej ocele, sú veľmi pevné, a preto majú vynikajúcu priľnavosť. Dvojfarebné práškové lakovanie v modrej a čiernej farbe zdokonaľuje veľmi kvalitné kužele. Aby sme vyhoveli rôznym požiadavkám na individuálny funkčný tréning, clubbell závažia sú v internetovom obchode dostupné v rôznych váhových kategóriách. Začiatočníci môžu začať s ľahšou hmotnosťou a postupne sa prepracovať k vyšším hmotnostným triedam. V rámci jedného tréningu sú tiež možné kombinácie rôznych hmotností.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov