Najpredávanejšie Ohrievače


Zoradiť podľa:

Populárne kategórie


Ohrievače najrôznejšieho druhu


Chladné mesiace, mrazivé zimy a sychravé počasie, v mnohých regiónoch je počas veľkej časti roka nepríjemne alebo až nebezpečne chladno. Zdroje tepla, ako mobilné ohrievače sú v mnohých situáciách záchranným riešením na zvládnutie ročných období s nízkymi teplotami v teple a suchu. Existujú modely ohrievačov pre tie najrozličnejšie účely použitia, ktoré okrem svojho výhrevného výkonu nadchnú aj inovatívnymi technológiami, oslovujúcim dizajnom a originalitou. Ohrievače sú svojou funkciou a svojím druhom používané ako tepelné zdroje.  

Ohrievače sa postarajú o blahodarné teplo, ktoré Vás ochráni, alebo aj o sucho. V mnohých miestnostiach alebo budovách nie sú k dispozícii žiadne pevne a dlhodobo nainštalované výhrevné systémy alebo nedosahujú dostatočný výhrevný výkon. Existujú aj výhrevné systémy, ktoré sú neekonomické, čo sa týka ich použitia. K takýmto miestam patria napríklad prázdne budovy alebo miestnosti, staveniská s ešte nedokončenými stavbami, rôzne pracovné priestory, dielne, garáže, záhradné domy, zimné záhrady, mobilné domy, stany a aj nevykurované či zle vykurované obytné priestory. Moderné mobilné ohrievače môžu lokálne účinne vykúriť miestnosť tak, aby v nej vznikla blahodarná klíma pre Váš pobyt. Taktiež je potrebné často nevyužívané priestory chrániť ohrievačmi pred chladom či vznikajúcou a rozrastajúcou sa vlhkosťou, ktorá vytvára vhodné podmienky pre vznik plesní. Tým sa mobilné ohrievače postarajú o udržanie suchého a zdravého prostredia. Určité ohrievače taktiež tepelne účinne podporujú slastné pobyty vo vonkajších priestoroch, akými sú terasy alebo balkóny počas studených prechodných období.

Výhrevné systémy a ohrievače prenášajú teplo dvoma spôsobmi, podľa ktorých sa aj rozlišujú. Prvým je konvekcia a druhým tepelné vyžarovanie. Konvekčné ohrievače prenášajú teplo na studený vzduch v miestnosti. Vzduch v miestnosti prúdi do výhrevného telesa, je vyhrievaný konvektormi, prúdi do miestnosti nahor smerom k stropu a klesá znova na oproti stojace steny miestnosti. Vzniká vztlakový pohyb, ktorý umožňuje studenému vzduchu prúdiť a vytvárať v miestnosti cirkuláciu vzduchu. Vďaka nej sa miestnosť vyhreje v krátkom čase.

Ohrievanie vyžarovaním, prípadne tepelný vlnový ohrev, neprenáša teplo na vzduch, ale prostredníctvom tepelného vyžarovania priamo na predmety a objekty, na ktoré je nasmerované, a tieto znova rovnomerne odovzdávajú prijaté teplo do prostredia. Prirodzený príklad na vyžarované teplo je slnko a tradičný príklad ohrevu je kachľová pec alebo kozub. Ohrievače, ktoré fungujú na princípe tepelného vyžarovania sú vysokotepelné žiariče, ako elektrické, plynové a infračervené tepelné žiariče. Tieto dokážu odovzdať teplo prípadne výhrevnú energiu aj na väčšie vzdialenosti a nevytvárajú žiadnu alebo iba malú cirkuláciu vzduchu. Ako zdroj energie pre mobilné výhrevné zariadenia sa podľa druhu zariadenia používa elektrický prúd alebo plyn. Ohrievače s plynovou prevádzkou sú vhodné predovšetkým na použitie na takých miestach, ktoré nemajú žiadne elektrické pripojenie. 

 

Kvalitný ohrev v  každom prípade – ohrievače do interiérových aj exteriérových oblastí a pre špeciálne použitie

 

Pre všetky možné situácie a najrozličnejšie oblasti použitia existujú špeciálne ohrievače, ktoré sa postarajú o hrejivé teplo a príjemne teplú atmosféru. Do indoorovej oblasti, akou sú obývacie priestory alebo všeobecne uzavreté miestnosti, existujú mobilné elektrické konvekčné ohrievače, keramické ventilátory teplovzdušného vykurovania alebo plynové vykurovacie pece ako ohrievače tepelným vyžarovaním. Vo vysokomoderných dizajnoch, ako napríklad plochý model Klarstein HT007GL v sklenom dizajne, tieto ohrievače obohacujú aj obývacie priestory.

 

Zlatý klinec predstavujú elektrické kozuby so zabudovaným teplovzdušným ventilátorom, podsvietením a názornou ilúziou plameňa. V modernom štýle alebo v autenticky historickom dizajne sa postarajú o harmonickú a romantickú atmosféru ako aj účinný výhrevný výkon. Mnoho zariadení do interiéru je koncipovaných na postavenie a zároveň aj na nástennú montáž. Niektoré modely sú navyše vhodné na umiestnenie do bezpečných exteriérových priestorov.

V exteriérových priestoroch, akými sú terasy, balkóny, záhrady, zastrešené miesta a vonkajšie zariadenia sa plynové ohrievače, tepelné žiariče či elektrické infračervené tepelné žiariče prostredníctvom tepelného vyžarovania postarajú o príjemné teplo, pretože tieto priestory sa s obľubou používajú aj počas chladných období. Existujú prenosné tepelné žiariče na postavenie alebo aj k montáži na stenu alebo strop. Niektoré modely, ako napr. Duramaxx Heizsporn stropný ohrievač s LED osvetlením alebo Duramaxx Gold Bar 2000 infračervený ohrievač, sú použiteľné v interiéri aj exteriéri.

Existujú aj praktické a užitočné ohrievače na špeciálne použitia. K týmto patria napríklad originálne sušiče  topánok a čižiem na nástennú montáž, ktoré sa prostredníctvom elektrického ventilátora a trubíc postarajú o teplé a suché topánky, ako napr. oneConcept Choobidoo sušič topánok. Mimoriadne zariadenia ako ohrievač prebaľovacích stolov s jemným osvetlením, ktoré vyhrejú prebaľovací stôl a počas prebaľovania rozmaznávajú bábätká príjemným teplom. K ohrievačom patria aj výhrevné deky a výhrevné vankúše, ktoré sa elektricky zohrejú a poskytujú hrejivé príjemné a uvoľňujúce teplo predovšetkým počas chladných zimných nocí alebo počas mrazivých dní, napríklad Klarstein Winter Dreams výhrevná deka.

 

Kúpa ohrievača – na aké kritériá dbať?

Existujú tie najrozličnejšie ohrievače pre najrôznejšie možnosti využitia. Ten, kto si chce kúpiť prenosný ohrievač, mal by si najskôr zistiť, na aké použitie, a na akom mieste by zariadenie malo ohrievať prostredie, objekty alebo ľudí. Ďalej by ste mali dbať na kritériá, akými sú druh zdroja energie, výkon, druh výhrevného systému, spotreba energie a účinnosť. Podstatné aspekty sú aj optický dizajn a prispôsobenie sa do obytného priestoru alebo prostredia ako aj atmosféra, akú zariadenie vyžaruje. Aj rozsah špeciálnej výbavy alebo osobité features, ako diaľkové ovládanie, LED osvetlenie, tepelná regulácia, regulácia nezamŕzania alebo detská poistka sú taktiež často rozhodujúce.

 

V našom online shope ponúkame široký a pestrý výber pohodlných ohrievačov najrôznejšieho druhu a vo vysokej kvalite od renomovaných výrobcov a značiek. Spoľahlivé vo svojej funkcii ako aj v manipulácii a pritom energeticky úsporné, u nás nájdete atraktívne dizajnové ohrievače, ktoré dodávajú optimálne teplo. Veľa zábavy pri hľadaní!