Stropné ventilátory

Vyberte
Triediť podľa
18 Výsledky pre "Stropné ventilátory"
Filter a radenie

Stropné ventilátory

Stropný ventilátor nájdete v mnohých domácnostiach a kanceláriách, pretože prispieva k exkluzívnemu komfortu počas horúcich sezón ale aj mimo sezóny. Či už bez osvetlenia alebo s integrovaným osvetlením, po pripevnení k stropu poskytuje v lete závan čerstvého vzduchu a pravidelnú výmenu vzduchu.

Stropný ventilátor s osvetlením, diaľkovým ovládaním a pod.

Všetky stropné ventilátory majú jednu základnú funkciu. Po zapnutí obežných lopatiek uviesť ventilátor do pohybu a zabezpečiť tak trvalú cirkuláciu vzduchu v miestnosti. Tradičný stropný ventilátor sa zapína pomocou šnúrky na zapnutie a vypnutie, moderné varianty využívajú diaľkové ovládanie. S ním môžete taktiež ovládať prípadné osvetlenie.

Stropný ventilátor s osvetlením je jedným z najpopulárnejších najmä preto, že je centrálne namontovaný na strope a zaberie miesto tradičného stropného svietidla. Vo väčšine modelov má  stropný ventilátor s osvetlením centrálnu lampu, ktorá riadi jeho lúč dole a prispieva k základnému osvetleniu miestnosti. Najmä v tomto variante je možné stropný ventilátor využiť na vytvorenie príjemnej atmosféry v chladnom a temnom období mimo letnej sezóny.

Rovnako ako u iných elektrických spotrebičov a nábytku je kladený dôraz na kvalitu a pri nákupe ventilátora je to práve konštrukcia, ktorá zohráva najdôležitejšiu úlohu. Na výber máte množstvo rôznych dizajnov, vyhotovení, a funkcií.

Výhody stropných ventilátorov

Stropné ventilátory sú vhodné do akejkoľvek miestnosti a môžu byť inštalované v niekoľkých jednoduchých krokoch. Pre malé miestnosti s nízkymi stropmi je plochý stropný ventilátor ideálnou alternatívou. Jeho kompaktná konštrukcia nemá žiadny vplyv na výkon a cirkuláciu vzduchu. Či už si vyberiete stropný ventilátor bez osvetlenia alebo s integrovaným svetelným, v oboch prípadoch máte zaručenú úsporu energie, pretože väčšina výrobcov dodáva osvetlenie s úsporným LED systémom.

Kým v minulých desaťročiach robila starosti hlučnosť chodu rotora, hladina hluku je teraz veľmi diskrétna a ventilátor je sotva počuť. Tiež nie je nutné hľadať k ventilátoru dizajnové osvetlenie, keďže ventilátory so svetlom spájajú so svojou funkčnosťou aj štýlový a pútavý dizajn. 

Tiež je výhodné využívať stropný ventilátor počas zimy, keďže dokáže distribuovať nahor stúpajúci vykurovací vzduch v miestnosti a zabezpečiť príjemné teplo pri znížení nákladov na vykurovanie.

Hľadám lacný stropný ventilátor - na čo sa zamerať?

Schopnosti a funkcie stropného ventilátora by sa mali zvážiť najmä vzhľadom k veľkosti miestnosti, do ktorej ventilátor kupujeme. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia miestnosť, tým silnejší model je potrebný.

Konštrukcia moderných ventilátorov sa prispôsobila v posledných rokoch preferenciám domácností a prakticky každý štýl si nájde svoj ventilátor. Telo a rotorové lopatky sú vyrobené z hliníka, dreva alebo z plastu, jednotlivé listy môžu mať tvar v rozmedzí od klasickej vrtule až po zametacie priehradky. 

Mnoho ventilátorov má nadčasový vzhľad, ktorý dokonale zapadá do akýchkoľvek kancelárskych priestorov. Najmä v tomto prostredí je treba klásť dôraz na kvalitu, ktorá kombinuje výkon a dizajn. Pre domácnosti s nižším rozpočtom sú k dispozícií  menšie a lacnejšie ventilátory, ktoré plnia svoju funkciu v kuchyni a obývačke vynikajúco aj vzhľadom na svoju nižšiu cenu.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov