3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Fitness a šport

793 Počet produktov

Športom k zdravšiemu životu

Šport a fitness sú súčasťou života všetkých, ktorí chcú žiť zdravo a vyvážene zvládať bežné dni. Ak nemáte popri práci čas na pravidelnú návštevu fitness centra, nezúfajte. Silový a vytrvalostný tréning môžete absolvovať aj v pohodlí domova!

Vyberte si náradie na posilňovanie a fitness prístroje, ktoré vyhovujú vašim potrebám. V našej ponuke nájdete kvalitné fitness a športové stroje a tiež pomôcky na kompletné zostavenie domácej posilňovne. Vyberte si zo širokej ponuky posilňovacích strojov od jednoduchých posilňovacích lavíc až po power racky. 

Na každodenný tréning sú ideálne trenažéry. Beh alebo chôdza na bežeckých pásoch zabezpečí pravidelný pohyb a udrží vás v kondícií počas celého roka, nezávisle na počasí. Posilňovanie rúk aj nôh zároveň vám dokonale umožnia eliptické trenažéry. Veslovacie trenažéry vám pomôžu so zvyšovaním vytrvalosti s minimálnou potrebou priestoru. 

Stále populárnejším sa stáva tzv. funkčný tréning. Za týmto účelom u nás nájdete optimálne zariadenia. Mnohé zo zariadení môžete ihneď začať užívať bez zbytočného vŕtania do stien. Činky, rôzne závažia či kettlebelly vám umožnia zvoliť si to správne zaťaženie pri tréningu. Vyberte si aj z našej ponuky fitness príslušenstva, kde nájdete podložky na cvičenie, balančné podložky a iné fitness príslušenstvo.

Aby sa šport vtesnal do každého harmonogramu

Už pri 30 minútach cvičenia denne robíte niečo dobré pre seba a svoje telo – a ono sa vám za to poďakuje. V každodennom živote získate viac energie a štatisticky sa priemerná dĺžka života cvičením predlžuje o niekoľko rokov. Nemáte čas na šport, pretože pohovka volá? Nezabúdajte, že športová rovnováha zvyšuje produktivitu! Svoje slabšie ja môžete ľahko oklamať napríklad tak, že si fitness zariadenia prinesiete domov a ušetríte si cestu do posilňovne. Odteraz už neexistujú žiadne výhovorky, prečo nešportovať, a nič nebude stáť v ceste dôslednému dosahovaniu vašich športových cieľov. Ďalšou výhodou súkromných fitness zariadení sú náklady – investícia sa v porovnaní s mesačnými nákladmi na fitness štúdio veľmi rýchlo vráti.

Veľký výber pre individuálne tréningové plány

Kým začnete, musíte sa rozhodnúť, s čím chcete trénovať. Mali by ste si položiť otázku, čo presne chcete pre svoje telo urobiť. Chcete sa zamerať na silový tréning alebo by sa malo paralelne trénovať hneď viacero svalov prostredníctvom funkčného tréningu? Alebo by mal byť v centre vytrvalostný tréning? Samozrejme, môžete ich kombinovať, pretože v konečnom dôsledku je dôležitá správna kombinácia silového a vytrvalostného tréningu. Vo všeobecnosti si vždy musíte byť istí, ako rôzne cvičenia fungujú, aby ste neohrozili svoje zdravie. Existuje mnoho športových blogov a návodov, ktoré poskytujú všetky dôležité informácie o tom, ako začať. Na uľahčenie rozhodovania uvádzame prehľad rôznych oblastí.

Silový tréning na posilnenie tela aj duše

Silový tréning môžete perfektne odcvičiť večer pred televízorom. Skutočným cieľom je nárast svalovej hmoty pomocou cvikov bez náradia alebo s podporou posilňovacích zariadení. Ak máte trochu miesta v byte alebo dokonca vo svojej posilňovni či garáži, môžete si zaobstarať posilňovaciu vežu. Existuje nespočetné množstvo cvikov, ktoré môžete vykonávať doma, aby ste pokryli všetky dôležité svalové skupiny len s týmto jedným strojom. Šport nemá šancu vás začať nudiť! Ak je pre vás toto zariadenie príliš veľké, môžete si vystačiť aj s niečím menším. Veľmi dobrou voľbou sú napríklad činky na posilnenie svalov rúk a chrbta.

Funkčný tréning je trendy

Funkčný tréning je skvelý spôsob, ako precvičiť niekoľko kĺbov a svalových skupín súčasne. Na tento účel sa používajú švihadlá, gumy na cvičenie alebo balančné trenažéry. Medicinbaly sú tiež veľmi obľúbenými tréningovými partnermi, keďže okrem svalstva zdokonaľujú aj rovnováhu a flexibilitu. Cvičenia sú zamerané na jednotlivé problémové partie. Ak chcete zároveň zlepšiť svoju vytrvalosť, môžete použiť fitness trampolíny. Nezamieňajte si ich so záhradnými trampolínami pre deti. Sú menšie a dajú sa skvelo začleniť do domácnosti. Precvičujú sa nimi nielen nohy, ale aj celé telo, pretože svalstvo a zmysel pre rovnováhu pracujú paralelne. Vďaka tomu bude šport zábava!

Vytrvalostný tréning v interiéri

Ste skôr fanúšikom vytrvalostného tréningu ako posilňovania? Ak sa nedokážete prinútiť behať v každom počasí, bude lepšie použiť bežecký pás. Začiatočník alebo profesionál – bežecký pás je to pravé športové zariadenie pre každého, kto chce zlepšiť svoju vytrvalosť. Eliptický trenažér tiež poskytuje veľmi šetrný a efektívny tréning celého tela a ponúka dokonalú rovnováhu k sedavým činnostiam. Ani tu už neexistujú výhovorky pre tých, čo nemajú radi cvičenie, pretože každý má dva večery na to, aby si na 30 minút sadol na svoje nové fitness zariadenie.

Optimálne fitness príslušenstvo a správne športové oblečenie sú NUTNOSŤOU

Kým začnete, nemalo by vám chýbať správne príslušenstvo. Ak chcete napríklad žiť v harmónii so svojím telom, joga bude pre vás ten správny šport – a samozrejme sa nezaobídete bez správnej podložky na jogu. Začiatočníci aj profesionáli potrebujú v závislosti od športu vhodný športový odev ešte pred tým, ako sa vrhnú na tréningové zariadenie. Kompresné nohavice alebo športová taška, máme veľa rôznych dizajnov pre srdce každého športovca.

So správnym športovým vybavením hneď môžete začať s vhodnými cvičeniami a programami, aby ste dostali zo svojho tela všetko a naštartovali zdravý a dlhý život.

Nahor