Sous-vide

Vyberte
Triediť podľa
26 Výsledky pre "Sous-vide"
Filter a radenie

Sous-vide

Sous-vide je francúzsky výraz, ktorý znamená „vo vákuu“. Je to však tiež metóda varenia, pri ktorej sa mäso, zelenina, ovocie ale aj čokoľvek iné zavrie do vákuového vrecka, zalisuje a varí pomaly pri stálej, presne určenej teplote. Jedlo si tak zachováva všetky prirodzené šťavy, chute a vitamíny. Dlho ju vďaka potrebe špeciálneho vybavenia využívali len profesionálni kuchári. Dnes si ju však môžete vyskúšať aj doma, a získať tak šťavnaté steaky alebo chrumkavú zeleninu, ktorá si zachovala všetky vitamíny.

 

Na varenie formou sous-vide budete potrebovať v prvom rade vákuovačku, akou je naša rada Klarstein FoodLocker a Tastemaker. Pripravené suroviny so všetkými koreniami zavriete do špeciálneho vrecka. Vákuovačka z neho pomaly vysaje vzduch a nakoniec vrecko zataví, čím vznikne takmer dokonalé vákuum.

 

Na varenie takto uzatvoreného jedla môžete použiť ponorný sous-vide varič, ktorý sa pripína pomocou jednoduchého štipca k okraju vášho hrnca. Hrniec naplníte vodou, vložíte sous-vide varič a pridáte vrecká s jedlom. Na variči si nastavíte požadovanú teplotu, a už len z času na čas dolejete vyparujúcu sa vodu. Varič vodu v hrnci cirkuluje, a preto sa celé jedlo rovnomerne uvarí.

 

Druhou, profesionálnejšou možnosťou je hrniec pre pomalé varenie. Do hrnca stačí naliať vodu, vložiť vrecká s jedlom, nastaviť teplotu a nechať variť. Na takomto hrnci si viete teplotu nastavovať s presnosťou na desatiny stupňa a vďaka časovaču je ideálny pre množstvá surovín, ktoré vyžadujú varenie cez noc či dokonca celých 24 hodín. Navyše, vďaka dizajnu a výberu z niekoľkých farieb sa bude hodiť do každej kuchyne.

 

KLARSTEIN je garanciu nemeckej kvality, ktorá sa spája so zaujímavým dizajnom. Farebné rady kuchynských pomocníkov všetkých veľkostí dokážu zariadiť každú kuchyňu.

Značka OneConcept vás prenesie do sveta elektroniky. Od sous-vide varičov, cez HiFi systémy až po moderné vybavenie interiérov. Na svoje si príde skutočne každý.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov