WC dosky

Vyberte
Triediť podľa
16 Výsledky pre "WC dosky"
Filter a radenie
WC dosky

WC poklop - mal by byť pohodlný a štýlový

Záchodové sedadlo je nevyhnutnosť: to však neznamená, že sa pri jeho výbere musíme brať to ""prvé najlepšie"". Existujú rozdiely, pretože okrem klasického bieleho plastového záchodového sedadla existuje mnoho ďalších variantov - niektoré z nich majú naozaj praktické doplnky a funkcie.

Typy a materiály záchodového sedadla

Jeho funkcia zostáva rovnaká bez ohľadu na výber materiálu: záchodové sedadlo zabraňuje tomu, aby ste museli sedieť na studenej, nepríjemnej keramickej doske skutočného záchodu, a tiež zabraňuje šíreniu baktérií a poskytuje väčšiu plochu sedadla ako samotný záchod. Okrem toho sú poklopy navrhnuté tak, aby ich nepoškodili ani drsné čistiace prostriedky - veď v kúpeľni a na toalete by malo byť vždy čisto a hygienicky.

Hlavným rozlišovacím znakom poklopu toalety je materiál, z ktorého je vyrobený. Materiál nie je rozhodujúci len pre vzhľad, ale aj pre odolnosť a pocit na pokožke. Klasické lacné modely sú vyrobené z plastu, väčšinou z polypropylénu. Sú odolné voči poškriabaniu, lacné a nikdy nie sú zlým riešením.

Môžete si kúpiť aj poťahy na záchodové sedadlá vyrobené z termosetu. Sú mimoriadne robustné a na dotyk pripomínajú sklo, ale sú samozrejme odolné proti rozbitiu. Termosetové kryty sú odolné voči poškriabaniu a nárazom, ako aj voči agresívnym čistiacim prostriedkom. Tí, ktorí majú radi prirodzenejší vzhľad, môžu zvážiť sedadlá z MDF alebo dreva. Vyžarujú prirodzený vzhľad a na pokožke pôsobia teplejšie. Najmä pri dreve by sa však mali bezodkladne dodržiavať pokyny výrobcu týkajúce sa starostlivosti a čistenia.

O niečo okúzľujúcejšie sú záchodové sedadlá z akrylátu alebo polyresinu. Akryl zvyčajne obklopuje jadro z MDF. Na rozdiel od drevených textílií sa však akryl dá potlačiť - takže výrobca môže svoje sedadlo ozdobiť elegantným motívom. Modely z polyresinu majú tú výhodu, že sa do nich dajú vložiť tvary a malé predmety - napríklad mušle.

Toto sú vlastnosti, na ktoré by ste sa mali zamerať pri kúpe poklopu na toaletu

Farba a dizajn by samozrejme mali zodpovedať vášmu vkusu a vzhľadu kúpeľne. Toaletné sedadlo s automatickým spúšťaním je veľmi praktické, pretože veko sa vždy spúšťa pomaly automaticky - takže sa hlasno neotvára. To má veľkú cenu aspoň v domácnosti s malými deťmi. Rozmery veka toalety tiež nie sú štandardizované, takže sa musíte uistiť, že veko sedí na záchodovom sedadle a že nič nevyčnieva alebo nie je príliš krátke. Väčšina poklopov má však rozmery približne 35 x 41 až 38 x 48 cm. Niektoré špeciálne modely majú aj integrovanú funkciu umývania s pripojením na vodu, funkciu vyhrievania alebo napríklad LED osvetlenie na chodenie na toaletu v noci.

FAQ

Ktorý záchodový poklop kúpiť do kúpeľne pre hostí?

Toaletné sedadlo s tichým zatváraním je dobrou voľbou do kúpeľne pre hostí, pretože vaši hostia si niekedy nedávajú taký pozor na veko ako vy. Okrem toho sa niekedy do kúpeľne pre hostí odporúča lacný model.

Čo je to klasické záchodové sedadlo?

Úplne klasicky majú takéto sedadlá biely vzhľad, buď matný, alebo lesklý, čo závisí aj od materiálu. Moderné poklopy používajú krásne motívy alebo špeciálne materiály, ako je napríklad drevo. Ten si však vyžaduje opatrné zaobchádzanie počas čistenia.

Ako sa správne likvidujú staré záchodové dosky?

Staré záchodové dosky sa vyhadzujú do koša na zvyškový odpad. Najlepšie je uzavrieť ich do vzduchotesného vrecka. Ak bývate v prenajatom byte, môžete si ho ponechať aj preto, aby ste si po odsťahovaní mohli vziať vlastné veko a naspäť nasadiť model prenajímateľa.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov