Mrazničky

Vyberte
Triediť podľa
33 Výsledky pre "Mrazničky"
Filter a radenie
Mrazničky

Mrazničky spolu aj s chladničkami patria ku takým kuchynským spotrebičom, ktoré vo vašej kuchyni nesmú chýbať. Hlavnou úlohou mrazničiek je zmraziť potraviny na dlhší čas a tým ich udržať čerstvé a predĺžiť ich trvanlivosť. Mrazničky sa dodávajú v rôznych veľkostiach, od malých truhlicových mrazničiek až po veľké stojace modely alebo ako kombinované chladničky s mrazničkou. Pri kúpe mrazničky je potrebné zvážiť mnoho faktorov, ako sú kapacita, veľkosť, funkcie a cena. Ak si chcete vybrať svoju mrazničku, čítajte ďalej.

Aké sú typy a štýly mrazničiek?

 • Zásuvkové alebo skriňové mrazničky – skriňové mrazničky alebo zásuvkové mrazničky ponúkajú všestrannosť a pohodlie, pretože umožňujú organizované skladovanie mrazených potravín. Sú ideálne pre veľké rodiny alebo pre každého, kto chce mať oddelenú chladničku s mrazničkou.

 • Mini mrazničky – mini alebo malé mrazničky sú skvelé pre menšie priestory, ako sú izby na internáte alebo jednoizbové byty a garsónky. Sú menšie, ale aj napriek tomu vám poskytnú dosť miesta pre potraviny a ľahko sa udržiavajú v čistote. Navyše sú zvyčajne cenovo dostupné. Mini mrazničky sú skvelým spôsobom, ako ušetriť miesto v kuchyni.

 • Pultové/truhlicové mrazničky – Truhlicová mraznička je veľká mraznička v tvare škatule, ktorá svojím vzhľadom pripomína truhlicu. Truhlicová mraznička sa najčastejšie používa v stravovacích zariadeniach alebo vo veľkých rodinách. Truhlicové mrazničky nemajú žiadne zásuvky ani priehradky, čo sťažuje ich organizáciu. Veľkým pozitívom však je, že sa do nej zmestí oveľa väčšie množstvo potravín.


Okrem delenia mrazničiek na skriňové, mini a pultové si môžete vybrať aj z farebných prevedení, ktoré ponúkame. Náš sortiment vám ponúka čierne, biele, sivé, farebné mrazničky ale aj mrazničky z nehrdzavejúcej ocele. Stačí si len vybrať!

Ako používať mrazničku?

 • Výrobky pevne zabaľte do obalu, ktorý je vhodný na mrazenie. Pomôže to udržať ich čerstvosť.
 • Používajte vzduchotesné nádoby na predmety.
 • Udržiavajte mrazničku čistú a bez nahromadeného ľadu.
 • Všetky položky označte dátumom uskladnenia. Pomôže vám to sledovať, čo je potrebné použiť ako prvé.
 • V mrazničke skladujte len položky, ktoré sú určené na zmrazenie. Rozmrazené položky sa môžu rýchlo pokaziť a nemali by sa znovu zmrazovať.

Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete čo najlepšie využiť priestor mrazničky a udržať potraviny čerstvé.

Akými funkciami môže disponovať mraznička?

 • Výrobník ľadu – Ak hľadáte mrazničku, ktorá dokáže vyrábať ľad, zvážte, či by nemala byť vybavená výrobníkom ľadu. To je užitočné najmä v lete, keď máte neustálu potrebu používať ľad napríklad do nápojov. Mraznička pripraví buď veľké kocky ľadu, alebo ľadovú drť.
 • Low frost – Táto funkcia sa postará o to, že v prípade vzniku nežiaduceho ľadu sa bude ľad topiť rýchlejšie. Chladiaca jednotka je umiestnená po obvode boxu, takže námraza sa netvorí na vnútorných stenách.
 • Ručné ovládanie teploty/displej – Jedným z najdôležitejších aspektov mrazničky je regulácia teploty. V minulosti sa teplota regulovala manuálne nastavením termostatu a umiestnením teplomera do mrazničky. Teraz si však jednoducho nastavíte teplotu v mrazničke na displeji, ktorý vám zabezpečí lepší prehľad.
 • Displej – Okrem toho, že si na displeji môžete regulovať teplotu v mrazničke, môžete ho využívať aj na aktiváciu rôznych funkcií, ktorými mraznička disponuje.
 • Funkcia rýchleho zmrazenia – Ak potrebujete rýchlo zmraziť potraviny, funkcia rýchleho zmrazenia je na to ako stvorená. Táto funkcia zabezpečuje rýchly pokles teploty vo vnútri mrazničky, čo vedie k veľmi rýchlemu zmrazeniu čerstvo vložených potravín. Po zmrazení sa funkcia sama vypne, takže sa nemusíte starať o jej nepretržitý chod. Je to skvelý spôsob, ako udržať mrazničku zásobenú čerstvými a chutnými potravinami.
 • Zvuková signalizácia – je skvelá funkcia, ktorá vás upozorní na to, že sú dvierka mrazničky otvorené alebo pootvorené.

Ako si vybrať mrazničku?

 • Vyberajte podľa objemu – minimum pre jednu osobu je 40-60 litrov na bežné použitie.
 • Energetická trieda – najmenej úsporné mrazničky sú s označením G. Pre bežné použitie je však vhodná trieda D a E.
 • Hlučnosť – Vhodným rozmedzím hlučnosti, ktorá nie je veľmi rušivá je 38-43 dB.
 • Funkcie – pri kúpe sa zamerajte aj na funkcie mrazničky, ktorými disponuje. Na základe toho si vyberiete takú, ktorá bude čo najviac vyhovovať vašim predstavám.
 • Akumulačný čas – tento čas vám hovorí, ako dlho dokáže mraznička udržať zmrazené potraviny v prípade, že by vypadol prúd. Bežne je to však 15 hodín alebo aj viac.

Výhody nákupu s Electronic-star.sk

 • Garantujeme vám 3 ročnú záruku.
 • Neplaťte za dopravu (platí na všetky objednávky zo Slovenska).
 • Bohatý výber kvalitných produktov.
 • Technická podpora k produktom od Po-Št: 8:00-18:00, Piatok: 8:00-16:30.
 • Expresne vám doručíme tie produkty, ktoré sú označené ako “expresné doručenie”.

Často kladené otázky

Ako rozmraziť potraviny z mrazničky?

Môžete ich rozmraziť v chladničke, avšak tento spôsob je pomalší. Rozmrazovanie v studenej vode je oproti chladničke rýchlejší spôsob, avšak vodu treba často meniť a po roztopení je potrebné potravinu ihneď spracovať tepelne. Na rozmrazenie použite mikrovlnnú rúru – je to najrýchlejší spôsob avšak môže sa stať, že na vrchu bude potravina už tepelne opracovaná a vnútro bude ľadové.

Aké potraviny sú vhodné do mrazničky?

Do mrazničky môžete najčastejšie vkladať mäso, ovocie či zeleninu, huby (tie však len tepelne spracované), bylinky alebo mliečne výrobky.

Ako zabaliť potraviny do mrazničky?

Najlepšie je zabaliť potraviny do krabičky alebo vrecka, avšak je potrebné vytlačiť čo najviac vzduchu. Do mrazničky určite nedávajte potraviny v skle, pretože môžu prasknúť.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov