Medicinbaly a posilňovacie lopty

Vyberte
Triediť podľa
10 Výsledky pre "Medicinbaly a posilňovacie lopty"
Filter a radenie
Medicinbaly a posilňovacie lopty

Medicinbaly a posilňovacie lopty – funkčný fitness v tvare lopty

Medicinbal je klasikou z hodín telesnej výchovy, ktorá zažíva v posledných rokoch skutočné oživenie. Je to najmä vďaka širokému spektru možného využitia, ktoré posilňovacie lopty pri funkčnom tréningu poskytujú. Robustný, dynamický a flexibilný – taký je moderný medicinbal pri tréningu a je perfektným doplnkom k obojručnej činke alebo kettlebellu.

Medicinbal od 2 kg do 25 kg – ideálna váha na každý cvik

Medicinbal z vyučovania v škole už nie je dominantnou formou. Ak si dnes chcete kúpiť medicinbal, dostanete loptu vo veľkosti basketbalovej alebo volejbalovej lopty. Moderné posilňovacie lopty sú nielen oveľa hutnejšie, ale aj oveľa vhodnejšie na funkčný tréning.

Cvičenia s medicinbalom zahŕňajú dynamické cviky, ako sú údery a vrhy, ktoré vyžadujú veľa od podlahy a stien. Medicinbaly sa však dajú použiť aj ako klasické doplnkové závažie. Vďaka okrúhlemu tvaru lopty je tréning s medicinbalom výzvou nielen pre silu, ale aj pre koordináciu. Vďaka posilňovacej lopte sa funkčný tréning stane intenzívnym tréningom bicepsov aj rovnováhy.

Planky alebo kľuky na lopte (ktoré sa dajú robiť bez ohľadu na hmotnosť) či rotačné cviky sú účinné a vyžadujú všetko aj od ambicióznych športovcov.

Optimálny materiál, vhodná hmotnosť – kúpa správneho medicinbalu

Medicinbal z kože (alebo koženky) nie je ani zďaleka jediným variantom obľúbeného tréningového nástroja. Posilňovacie lopty vyrobené z PVC alebo plne pogumované so závažím v jadre, náš výber medicinbalov ponúka správnu loptu pre každého cvičiaceho. Medicinbaly z plastu majú výhodu, že vďaka tlmeniu nárazov a spätnému rázu sú ideálne na cviky, ktoré vyžadujú mierne skákajúcu loptu.

Štúdiá alebo trénujúci s väčšími cieľmi nájdu v našom obchode aj celú súpravu medicinbalov. Veľký výber závaží umožňuje ideálny tréning pre každý typ postavy a pre každý cvik. Posilňovacie lopty sú univerzálnou a dynamickou tréningovou záťažou, preto je dôležité vždy pracovať so správnou váhou.

Od fyzioterapie až po silový tréning

Medicinbaly sa stali neodmysliteľnou súčasťou funkčného fitness cvičenia a sú obohatením každého fitness štúdia alebo kompaktného domáceho workoutu. Vďaka svojej povahe, tvaru a vlastnostiam materiálu umožňujú medicinbaly cviky, ktoré by boli s klasickými činkami nemysliteľné.

Práve preto sú tieto lopty také obľúbené vo fyzioterapii alebo sa používajú ako tréningové závažia pri športoch, napríklad pri futbale. Keďže telo musí pri každom opakovaní vykonávať balančnú prácu s loptou a nemôže sa spoliehať na pevnú postupnosť pohybov (ako je to napríklad pri cvičení na zariadeniach), pracuje aj koordinačné svalstvo.

Vďaka tomu je tréning s medicinbalmi ideálny na rehabilitáciu a prevenciu zranení, ale môže tiež pomôcť napraviť svalovú nerovnováhu a celkovo vytvoriť atletickejší svalový tonus. Tieto výhody sú rovnako viditeľné pri tréningu s klasickými činkami ako na futbalovom ihrisku, pod basketbalovým košom alebo pri lezení na skalách. S medicinbalom nájdu športoví nadšenci nielen závažie, ale aj spôsob, ako trénovať dynamickejšie, intenzívnejšie a lepšie.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov