Vibračné plošiny

Vyberte
Triediť podľa
12 Výsledky pre "Vibračné plošiny"
Filter a radenie

Vibračné plošiny

Vibromasážne stroje

Všetci dobre vieme, že cvičenie by malo byť každodennou súčasťou našej rutiny. Niekedy je však ťažké nájsť v presnom pracovnom rozvrhu, alebo naopak rozlietanom dni mamičky dostatok času na seba. Úplne ideálne by bolo, ak by ste dokázali bežný tréning „zhustiť“ – a stlačiť hodinový tréning do niekoľkých minút.

Ale takéto „cestovanie v čase“ je možné. Používa sa aj pri tréningu astronautov, a je ním tréning s vibračnou podložkou. Vďaka miernym vibráciám sa vaše svaly sťahujú mnohokrát za minútu, a násobia tak efekt cvičenia, ktoré na nich robíte.

Spojte klasický tréning a moderný výskum

Cvičenie na vibračnej podložke je skutočne jednoduché. Vezmite cviky z vašej štandardnej rutiny, ako sú kliky, drepy či planking, a využite vibračnú podložku ako podklad pre vaše ruky alebo nohy. Cvičenie bude oveľa vyčerpávajúcejšie, ale zároveň aj efektívnejšie. Pomôže vám so spevnením vnútorného svalstva, ale tiež podporí spevňovanie a zhusťovanie kostí.

Navyše môže cvičenie na vibračnej podložke pomôcť aj s bolesťami spodnej chrbtice, zlepšuje držanie tela a tiež rovnováhu. Cvičenie na vibračnej podložke preto ocenia aj bežci, ktorým môže pomôcť predísť zraneniam.

 

So správnym strojom môžete precvičiť celé telo

Na každej vibračnej plošine môžete robiť cviky na celé telo. Niektoré naše modely však majú elastické tréningové pásy, vďaka ktorým môžu bežné cvičenia zapájať aj úplne nové partie svalstva – aj drepovaním tak môžete precvičovať ramená a chrbtové svaly.

Kvalitné vibrácie vo všetkých smeroch

Pri výbere vibračného stroja je dôležité všimnúť si, aké vibrácie generuje. Veľká amplitúda môže totiž škodiť vašej chrbtici, a príliš monotónny pohyb v jednej osi zase zbytočnou záťažou na kĺby.

Preto si na našich vibračných plošinách dávame obzvlášť záležať na kvalite motora a správnom nastavení vibračného čipsetu. Tiež ponúkame plošiny, ktoré vibrujú na všetkých troch osách (hore-dole, dopredu-dozadu, vpravo-vľavo), takže pohyb je maximálne rovnomerný a čo najefektívnejší.

Nemôžete trénovať na vibračnej plošine?

Ak máte problémy s kĺbmi, alebo vám váš lekár vibračnú plošinu neodporúča z iných dôvodov, stále môžete cvičiť naplno! Skúste cvičenie s expanderom, alebo na stepperi. Ak chcete využiť silu vibrácií vo svoj prospech, môžete vyskúšať aj tréning na domácej fitness trampolíne

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov