Zoradiť podľa:

Bluetooth reproduktory


Triumfálna éra smartfónu je nezastaviteľná, ale prakticky sa už uskutočnila a svoju cestu do rúk a vreciek viac ako tretiny slovenského obyvateľstva si smartfón už dávno vyrazil. Tendencia vzrastá od roku 2009 a jej koniec je ešte v nedohľadne. Predsa len je možné počúvať hudbu cez zabudované reproduktory smartfónov iba primerane. Táto hudba ešte stále často znie ako z plechovky.

Bluetooth reproduktory – mobilné využitie

Bluetooth reproduktor má veľa výhod. Veľmi jednoducho ho napríklad prepojíte so smartfónom alebo tabletom. Či už smartfón alebo tablet – reproduktory je možné spojiť so všetkými zariadeniami, ktoré podporujú bluetooth. Aby sa Vaša osobná hudobná knižnica mohla zvučne predviesť v plnom rozsahu, je potrebné iba aktivovať bluetooth funkciu a polohovať zariadenie najlepšie s odstupom 20 cm od reproduktora, ktorý následne môžete zapnúť. Režim spájania nabehne automaticky a vytvorí spojenie. Ak sa tak nestane a budete požiadaný o zadanie PIN kódu, je potrebné do Vášho zariadenia zadať factory-code reproduktora. Tento je zvyčajne „0000“ alebo „1234“. Najlepšie je toto číslo skontrolovať v návode na použitie. 

Či už vnútri alebo vonku – bluetooth funguje všade

S reproduktorom, ktorý využíva bluetooth máte možnosť počúvať hudbu v celom byte, i keď to môže byť netradičné. Chcete pri sprchovaní počúvať rezkú áriu? Alebo chcete mať v kuchyni popri varení pustený obľúbený hudobný album? Alebo priviesť hostí na oslave do tanca v obývačke? Toto je len pár možností využitia bluetooth reproduktora medzi vlastnými štyrmi stenami. Každý si kedykoľvek môže cez smartfón alebo tablet určiť, čo z reproduktorov zaznie, a ak máte skôr chuť počúvať hudbu v záhrade alebo v parku, jednoducho sa pripravíte s dostatočne nabitou batériou a Vašim úmyslom nič nebude stáť v ceste. Takéto mobilné reproduktory pri dostatočnom nabití batérie zásobujú Vaše uši s hudbou celú noc.

Bezkáblový zvuk z reproduktora – Podľa čoho spoznáte kvalitu?

Kvalitu zvuku bluetooth reproduktora je samozrejme možné stanoviť a kompletne posúdiť až vtedy, keď zvučný výsledok prenikne k Vašim vlastným ušiam. Človek by sa mal spoliehať na svoj vlastný estetický cit. Ak je napríklad basový zvuk prenikavý, je vysoko pravdepodobné, že výšky a stredné tóny sú ukrátené o možnosť presadiť sa. Extra komfort, ako možnosť využitia reproduktorov na telefonovanie ako handsfree zariadenie, alebo na nabíjanie ostatných zariadení cez USB si môžete zvážiť podľa potreby a stanoviť, či je to pre Vás dôležité a opodstatňuje prípadné cenové navýšenie. Varianty ako bluetooth v mini formáte, prenosné reproduktory, čiže reproduktory v malých dimenziách, extrémne uľahčujú prenos. Keď už je reproduktor spojený so smartfónom, môžete sa so zariadením zdržiavať vo vzdialenosti až desiatich metrov bez toho, aby ste museli počítať s poruchami pri spojení cez bluetooth. V našom obchode Vám ponúkame rôzne varianty prenosných reproduktorov na bezdrôtový zvuk. Máte veľký výber čo sa týka dizajnu ako aj technických špeciálnych funkcií. Mini reproduktory môžete získať tak isto ako aj celé systémy s 3D zvukom v najrôznejších tvaroch a farbách.