Klimatizácie do bytu

Vyberte
Triediť podľa
24 Výsledky pre "Klimatizácie do bytu"
Filter a radenie
Klimatizácie do bytu

Klimatizácie do bytu

Klimatizácia odvádza teplo von z miestnosti. Funguje na podobnom princípe ako chladnička, kde sa nasáva plynové chladivo z kompresora, následne sa zahrieva plyn, čím sa výrazne zvýši tlak vo vnútri. Prostredníctvom tlakového potrubia sa horúca para privádza do kondenzátora, ktorý je zasa chladený ventilátorom. Para sa skvapalňuje a dosahuje tzv. škrtiaci ventil. Pri prietoku ventilom sa kvapalina ochladí a následne vstupuje do výparníka, kde sa odstraňuje teplo vzduchu z miestnosti.

Typy klimatizácie do bytu

Vo všeobecnosti existujú 4 druhy klimatizácie, z ktorých si môžete vybrať:

Výhody klimatizácie 

Rýchle riešenie na ochladenie či vykurovanie priestorov

  • Klimatizácia predstavuje ideálne riešenie, ako miestnosť ochladiť či ohriať rýchlo a efektívne. 

Úsporný spôsob vykurovania

  • Platíte vysoké účty za elektrinu? Potom by ste mali vedieť, že používanie klimatizácie má v porovnaní s elektrickym priamotopom až o 70 % nižšie náklady.

Čistí vzduch

  • Klimatizácia spĺňa funkciu aj čističky vzduchu. Vďaka svojim filtrom zachytáva baktérie a prachové čiastočky, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Pri správnom čistení filtrov sa klimatizácia môže stať účinným zariadením na čistenie vzduchu.

Prevencia proti plesniam

  • Klimatizácia zbaví váš byt nadmernej vlhkosti a výparov, ktoré sú častým dôvodom vzniku plesní. 

Jednoduchá manipulácia

  • Manipulácia s mobilnou klimatizáciou je naozaj nenáročná. Mnohé z týchto zariadení stoja na kolieskach, takže klimatizáciu môžete po byte presúvať bez námahy a bez oškretia parkiet.

Pri mobilných klimatizáciách nie je potrebná inštalácia

  • Mobilnú klimatizáciu stačí zapojiť do elektriny, stavebné práce nie sú potrebné. Jediné, o čo sa musíte postarať, je výfuková hadica, ktorú vyvediete z miestnosti von oknom alebo otvorom v stene.

Ako vybrať klimatizáciu do bytu?

  • Umiestnenie klimatizácie

Ak zvažujete kúpu mobilnej klimatizácie, je dôležité zistiť, či dĺžka hadice bude stačiť na vývod z okna, prípadne otvoru v stene. Okenné klimatizácie odporúčame umiestniť tak, aby vzduch, ktorý z nich prúdi nefúkal priamo na ľudí v miestnosti.

  • Chladiaci výkon klimatizácie vyberajte podľa veľkosti miestnosti

Pri výbere klimatizácie zohráva dôležitú úlohu aj jej výkon, ktorého vhodné parametre závisia od objemu miestnosti (vynásobte výšku, šírku a dĺžku miestnosti v metroch). Napríklad, na miestnosť s objemom 50 m3 vám postačí klimatizácia s chladiacim výkonom 2 kW. V prípade veľkej miestnosti s objemom 300 m3 je už potrebný výkon aspoň 10 kW.

  • Odvod kondenzátu vody

Iným dôležitým kritériom pri výbere klimatizácie je odvod kondenzátu vody, ktorý vzniká dôsledkom ochladzovania vzduchu a skvapalňovaním vody. Moderné klimatizácie majú zabudovaný automatický odparník, ktorý kvapalný kondenzát vody mení na plynné skupenstvo a vylučuje ho spolu so vzduchom.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov