3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Ostrovčekové digestory

71 Počet produktov

Ostrovčekové digestory

Kuchynské ostrovčeky sú čoraz obľúbenejšie vo veľkých kuchyniach amerického typu. Ak máte na stredovom ostrovčeku aj varnú dosku, jediným riešením ako sa zbaviť pár a mastnoty vo vzduchu bude závesný ostrovčekový digestor.

Závesné digestory na rozdiel od komínových neodvádzajú mastný vzduch a pary vonku. Zachytávajú všetko do filtrov vo vnútri digestora, a vypúšťajú vzduch naspäť do miestnosti. Tomuto systému sa vraví tiež „recirkulácia“.

Druhou možnosťou je montáž stropného ostrovčekového digestoru, ktorý môžete pripojiť priamo na systém vetrania v byte či dome, a vyvádzať tak všetku mastnotu a pary von. Jeho nevýhodou však môže byť vzdialenosť od varnej dosky a s tým spojená efektivita odsávania, ktorá záleží od výšky stropu.

Čistejší vzduch vďaka kvalitným filtrom

Výkon a efektivita digestorov s recirkuláciou veľmi záleží od filtrov, cez ktoré digestor vzduch čistí. Preto patrí k pravidelnej údržbe digestora aj očistenie z vnútra a výmena filtračných vložiek. Ostrovčekové digestory od Klarstein obsahujú vo svojom vnútri väčšinou kvalitné filtre s aktívnym uhlím a tukové filtre. Tie na seba viažu vodnú paru a tiež pachy, ktoré pri varení vznikajú. Na odstránenie tuku zo vzduchu sú zase veľmi efektívne hliníkové tukové filtre.

Posvieťte si na varenie

Aby ste si videli do hrncov, naše ostrovčekové digestory sú vybavené LED svietidlami, ktoré sú veľmi energeticky šetrné a zároveň vysoko výkonné. Okrem štandardného osvetlenia obsahujú niektoré kuchynské digestory Klarstein aj špeciálne podsvietenie, vďaka ktorému si budete môcť rozžiariť kuchyňu novými farbami podľa nálady a dennej hodiny.

Tiché a energeticky úsporné

Keď sme sa už dotkli spotreby energie, je dôležité povedať aj niečo o týchto parametroch. Nakoľko náklady na digestor sa nákupom nekončia – a to si dobre uvedomujú aj dizajnéri produktov Klarstein, väčšina kuchynských digestorov sa môže pochváliť energetickou triedou A.

A aby bolo aj dlhšie varenie stále príjemné, zvládajú digestory Klarstein držať hlučnosť v okolí 60 dB, čo je zhruba rovnaké ako bežný rozhovor. Jeho tichú prevádzku oceníte nie len vy, ale aj vaši susedia.

Digestor nie je možnosťou?

Ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete do kuchyne namontovať digestor, čistička alebo odvlhčovač vzduchu vám môžu pomôcť udržať čistú a zdravú kuchyňu. Hoci nie sú priamo nad varnou doskou, sú prenosné a skladné – takže ich môžete kedykoľvek keď nevaríte zavrieť do skrine.

Nahor