Eliptické trenažéry

Vyberte
Triediť podľa
28 Výsledky pre "Eliptické trenažéry"
Filter a radenie
Eliptické trenažéry

Eliptické trenažéry

Eliptický trenažér je typ posilňovacieho stroja, ktorý vám poskytne tréning pre celé telo, pretože súčasne precvičuje nohy, ruky a jadro tela. Pri cvičení na eliptickom trenažéri Môžete si tiež upraviť úroveň obtiažnosti v závislosti od úrovne vašej kondície.

Názov dostal podľa eliptického pohybu, ktorý robia vaše nohy, keď ho používate. Tento typ cvičenia sa považuje za aeróbny, čiže ľahký a s dostatočným prísunom kyslíka, aby vaše svaly fungovali správne. Opakom aeróbneho cvičenia je posilňovanie. Pri silovom tréningu sa pracuje s väčšími váhami a výsledkom je budovanie svalovej hmoty.

Ako si vybrať eliptický trenažér?

Pri výbere eliptického trenažéra je potrebné hľadať niekoľko kľúčových parametrov, ktoré vám zabezpečia hladký a efektívny tréning.

Brzdy

Ak hľadáte eliptický trenažér na nenáročný tréning, trenažér s páskovou brzdou môže byť vašou najlepšou voľbou. Majte však na pamäti, že tento typ trenažérov môže byť hlučný a môže sa pomerne rýchlo opotrebovať.

Na druhej strane, ak ste ochotní minúť trochu viac, skvelou voľbou je eliptický trenažér s magnetickým brzdným systémom. Tento typ trenažéra je zvyčajne oveľa tichší, plynulejší v pohybe a zvyčajne vydrží dlhšie ako modely s páskovou brzdou.

Najdrahšie eliptické trenažéry majú brzdový systém, ktorý využíva elektromagnety. Tento typ brzdového systému je oveľa presnejší ako iné typy a bez problémov zvládne aj vysoké zaťaženie. Okrem toho tento systém poskytuje presné merania parametrov, ako je prejdená vzdialenosť a uplynulý čas. Celkovo je elektromagneticky brzdený eliptický trenažér vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú najlepší výkon.

Rám

Po druhé, zvážte rám trenažéra – mal by byť schopný prispôsobiť sa maximálnej hmotnosti a výške používateľa. Rám eliptického trenažéra je dôležitý z hľadiska nosnosti, dizajnu a ergonómie. Maximálna nosnosť by mala byť o niečo vyššia ako hmotnosť najťažšieho používateľa.

Záťažové koleso

Záťažové koleso na eliptickom trenažéri sa pohybuje od 4 do 10 kg. Optimálna hmotnosť je dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Ťažšie koleso zaručuje plynulejší a vyváženejší chod, a tým aj efektívnejší tréning. Stredové ložisko záťažového kolesa by malo zodpovedať intenzite tréningu.

Ložiská

Kĺbové spoje - kvalita materiálu a prevedenie určuje životnosť stroja. Lacnejšie modely využívajú trecie segmenty, stredná trieda eliptických trenažérov je vybavená guličkovými ložiskami a najdrahšie stroje využívajú valivé ložiská.

Pedále

Dĺžka kroku je dôležitým parametrom pri výbere eliptického trenažéra. Je to vzdialenosť medzi pedálmi v najnižšej polohe. Mal by byť aspoň 40 cm, ale všetko závisí od vašej výšky. Platí pravidlo: čím vyšší ste, tým dlhší by mal byť krok.

Funkcie

Počítače a snímače tepovej frekvencie – jednoduchý počítač je dnes súčasťou každého eliptického trenažéra. Meria kadenciu cvičenia, vzdialenosť a čas cvičenia. Profesionálne modely eliptických trenažérov ponúkajú nadštandardné funkcie, napr. meranie tepu, počtu spálených kalórií, umožňujú nastaviť profil trasy a podobne.

Výhody cvičenia na eliptickom trenažéri

  • Eliptický trenažér nezaťažuje kĺbový aparát, preto je vhodný pre zlepšenie kondície alebo rehabilitáciu.
  • Cvičenie na eliptickom trenažéri zlepšuje kondíciu a podporuje chudnutie.
  • Eliptický trenažér je perfektný spôsob, ako spevniť stehná a vyformovať zadok.
  • Vďaka reverznému pohybu eliptického trenažéra sa zapájajú do tréningu aj svaly, ktoré pri bežnom tréningu vynecháme.
  • Cvičenie na eliptickom trenažéri je aeróbne cvičenie, ktoré posilňuje srdce, pľúca a buduje svaly.
  • Existujú aj eliptické trenažéry, ktoré okrem dolnej časti tela posilňujú aj brucho, boky, ramená a paže.
  • Trenažéry sú vhodné pre všetky vekové kategórie, či už ste začiatočníci, alebo skúsení športovci.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov