Záhradné stoly

Vyberte
Triediť podľa
26 Výsledky pre "Záhradné stoly"
Filter a radenie
Záhradné stoly

Záhradné stoly sú dokonalým doplnkom každej záhrady, terasy, balkóna či altánku. Poskytujú miesto na stolovanie, odpočinok a zábavu pre vás alebo vašich hostí. Záhradné stolíky sa vyrábajú z rôznych materiálov vrátane dreva, kovu, ratanu a plastu. Nájdete ich aj v rôznych farbách, takže ich môžete zladiť s dekorom vašej záhrady. K dispozícii je mnoho rôznych štýlov záhradných stolov, takže si môžete nájsť taký, ktorý vyhovuje vašim potrebám a vkusu.

Pri výbere záhradného stola sa zamerajte na materiál, rozmery a tvar

1. Materiál

Tak ako väčšina záhradného nábytku ako sú záhradné hojdačky alebo záhradné sedenie, aj záhradné stoly sú vyrobené najčastejšie z ratanu, plastu, kovu a dreva. Každý z týchto materiálov má svoje výhody a nevýhody.

Ratanový záhradný stôl

Ratan môže byť prírodný a umelý. Oba sa vyznačujú dobrým pomerom čo sa týka ceny a kvality, príjemným vzhľadom a jednoduchou údržbou. Pri prírodnom ratane si však dávajte pozor na to, že je náchylný na slnečné žiarenie, dážď a mráz, a preto je vhodnejší skôr do krytých priestorov. Umelý ratan je veľmi odolný, a preto ho môžete mať vonku celoročne.

Kovový záhradný stôl

Najčastejšie sú kovové záhradné stolíky vyrábané z hliníka alebo ocele. Sú veľmi obľúbeným nábytkom do záhrady kvôli svojej odolnosti a najdlhšej trvácnosti v porovnaní s inými materiálmi. Vďaka svojej hladkej štruktúre je aj údržba kovového záhradného stola veľmi jednoduchá, stačí ho len pretrieť vlhkou handrou. Kovový záhradný stôl je skvelým doplnkom do vašej záhrady, na balkón, terasu alebo do altánku.

Plastový záhradný stôl

Plastový záhradný stôl sa vyznačuje svojou ľahkosťou, nenáročnou manipuláciou a veľmi jednoduchou údržbou. Nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ich nevýhodou však je menšia nosnosť a kratšia životnosť. Niektoré plastové stoly v sebe majú aj otvor, do ktorého môžete umiestniť slnečník, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením.

Drevený záhradný stôl

Drevo je veľmi pevný materiál, avšak vyžaduje si častejšiu starostlivosť – impregnáciu, minimálne 2x za rok. Ich nevýhodou je vyššia suma. Na výber máte z európskych mäkkých/ tvrdých drevín a exotických drevín. Európske dreviny sú náročnejšie na údržbu a sú náchylné na nepriaznivé počasie. Exotické dreviny sa vyznačujú dlhou životnosťou a kvalitou. Najčastejším z nich je teakový stôl. Teakový záhradný stôl môžete mať v exteriéri celoročne, pretože má vysokú odolnosť voči teplotám, dažďom a mrazom. Teakový stôl sa však vyznačuje vyššou sumou.

2. Rozmer

Pred kúpou si odpovedzte na otázku, koľko ľudí bude bežne sedieť za záhradným stolom. Každý člen domácnosti by mal mať svoje miesto. Potom je potrebné myslieť aj na hostí, pokiaľ máte v pláne robiť oslavy alebo používať gril na rodinné grilovačky. Vhodným rozmerom pre 4 až 6 osôb je dĺžka 150 cm a výška 70 cm.

V prípade ak máte okrúhly záhradný stôl myslite na to, že by jeho priemer mal mať minimálne 100 cm. Ak však nemáte dostatok miesta na veľký záhradný stolík, ale viete, že budete mať návštevy celkom často, pozrite sa aj na rozkladacie alebo skladacie záhradné stoly.

  • Skladacie záhradné stoly – pokiaľ máte málo miesta a stolík by vám pri každodenných činnostiach zavadzal, skladací stôl bude výbornou možnosťou. Ak ho nebudete využívať, jednoducho ho zložíte a uskladníte do menšieho priestoru. Skladací stôl je vhodný aj na balkóny, terasy a do altánkov.

  • Rozkladacie záhradné stoly – ak je pre vás zbytočné kupovať si veľký stôl, len kvôli tomu, že budete mať občasné návštevy, pozrite sa po rozkladacom záhradnom stolíku. Funguje na základe mechanizmu, ktorý je výklopný alebo výsuvný. Vďaka tomuto mechanizmu sa zväčší jeho plocha dvojnásobne. Rozkladací záhradný stôl sa hodí aj na terasu či balkón.

3. Tvar

  • Okrúhly záhradný stôl – pôsobí romantickým dojmom, vhodný pre rande vo dvojici. Vhodný na balkón, terasu aj záhradu.

  • Oválny záhradný stôl – vyzerá štýlovo, ponúka však viac miesta oproti okrúhlemu záhradnému stolu.
  • Obdĺžnikový záhradný stôl – vhodný na väčšie akcie. Zmestí sa zaň viacero ľudí. Dostupný aj rozkladací obdĺžnikový domáci stôl.
  • Štvorcový záhradný stôl – najobľúbenejší typ záhradného stolíka. Za tento stôl sa klasicky zmestia 4 záhradné stoličky.

Žiaden stôl by nemal ostať prázdny. Zaplňte ho fantastickými pochúťkami. Máte radi pizzu? V našej ponuke nájdete pec na pizzu. Chcete na oslave variť guláš? Pripravte ho v kvalitnom liatinovom hrnci. Nechcete sa večer presúvať do interiéru? Vybavte si záhradu skvelým záhradným osvetlením a užívajte si chvíle vonku až do noci.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov