Liatinové hrnce

Vyberte
Triediť podľa
41 Výsledky pre "Liatinové hrnce"
Filter a radenie
Liatinové hrnce

Holandská rúra

S prvými slnečnými lúčmi sa mnohí ľudia vracajú do záhrady. Milovníci grilovania a opekania si teraz prídu na svoje. Okrem plynového grilu alebo grilu na drevené uhlie poskytuje množstvo možností aj mimoriadne žiaruvzdorná holandská rúra. Nazýva sa tiež holandský hrniec, ktorý je vysoko kvalitným a odolným výrobkom. Môžete ju používať na pečenie, zapekanie, dusenie, alebo varenie najrôznejších pokrmov, podľa potreby s horným aj spodným ohrevom.

Holandská rúra - čo treba vedieť

Masívny hrniec s hrubými stenami je vyrobený z liatiny a vďaka vynikajúcim vlastnostiam materiálu a kvalitnému spracovaniu sa považuje za takmer nezničiteľný. Môžete si kúpiť liatinovú holandskú rúru a používať ju rôznymi spôsobmi:

  • Gril
  • Rúra na pečenie
  • Ohnisko s holandskou rúrou
  • Sporák, bez nožičiek

Pri pečení, dusení alebo zapekaní sa v ňom dajú pripraviť takmer všetky jedlá, ako sú polievky, dusené mäso, guláš, bravčové mäso, pečené mäso, chlieb a koláče. Teplo sa v hrnci veľmi dobre akumuluje. Zásadným rozdielom oproti sporáku je priamy kontakt so zdrojom tepla, napríklad s uhlím. Hrniec sa skladá z:

  • Hrniec a pokrievka
  • Nohy
  • S rukoväťou

Nožičky umožňujú postaviť hrubostenný, obzvlášť žiaruvzdorný a teplovodivý hrniec na uhlie alebo ho zavesiť nad ohnisko pomocou rukoväte. Jeho použitie je jednoduché: vložte doň marinované alebo ochutené jedlo s trochou vody a potom ho vložte napríklad do žeravého uhlia. Zvláštnosťou pokrievky, ktorá je tiež liatinová, je okraj, ktorý je vytiahnutý smerom von. Môžete naň tiež umiestniť brikety alebo drevené uhlie a dosiahnuť horný a dolný ohrev. To je dobré, ak chcete dusiť alebo piecť. Okraj bráni tomu, aby sa uhlie dostalo do jedla. Jedlá sú pripravené jemne a presne. Počas prípravy neotvárajte veko príliš často.

Kúpa holandského hrnca - rôzne typy/druhy

Objavte veľkú ponuku hrncov na oheň v online obchode. Mnohé modely majú nožičky a rukoväť na zavesenie. Veľkosti sa tiež líšia, napríklad:

  • 4 litre: dve až štyri osoby
  • 5,7 litra: štyri až šesť osôb
  • Holandská rúra 9 litrov: desať a viac osôb

Obľúbená je aj sada holandských rúr, ktorá obsahuje niekoľko produktov: Obsahuje hrniec s rukoväťou, panvicu, štýlový hrniec, platnňa na pečenie, stojan na hrniec a zdvihák pokrievky. Ten je zvyčajne zahrnutý v rozsahu dodávky. Pomocou neho môžete zdvihnúť veko.

Funkcie - ktorá holandská rúra by to mala byť?

Plytké hrnce sú vhodné na pokrmy, ktoré si vyžadujú vysokú teplotu, a hlboké modely sú vhodné na pokrmy s nízkou teplotou. Okrem rôznych veľkostí nájdete v rozsiahlom sortimente aj vhodný hrniec na oheň pre každého. Má byť so stojanom na nohy alebo bez neho? Ten umožňuje použitie v exteriéri a/alebo interiéri. Hrniec môžete zavesiť nad otvorený plameň pomocou rukoväte. Ak má pokrievka aj nožičky, je možné ju položiť hore dnom na uhlíky a používať ju ako panvicu.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čo je holandská rúra?

Univerzálny hrniec na oheň je ťažký a pevný. Je vyrobený z liatiny a okrem hrnca a pokrievky zvyčajne obsahuje aj nožičky a rukoväť na prenášanie. Robustný liatinový hrniec môžete použiť na varenie, dusenie, pečenie, zapekanie a vyprážanie, napríklad na bravčové mäso, guláš, rebierka, chilli con carne alebo cestoviny. Je rozumné vybaviť sa praktickým príslušenstvom. Preto si môžete kúpiť sadu holandských rúr.

Čo je na liatine zvláštne?

Vďaka hrúbke materiálu sa teplo uchováva dlhý čas. Hrniec môžete použiť aj na dusené pokrmy. Liatina absorbuje teplotu okolia veľmi pomaly, ale dlho ju uchováva. Aj keď oheň vyhasne, stále je v ňom dostatok tepla a energie.

Z čoho je vyrobený tento hrniec na oheň?

Masívny liatinový riad sa skladá z hrnca s pokrievkou. Pod ním sú malé nožičky, takže ho môžete položiť priamo na uhlíky alebo ho zavesiť nad oheň pomocou držadla. Uhlíky možno vďaka zakriveniu umiestniť aj na veko, čím sa vytvorí spodný a horný ohrev.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov