Zmrzlinovače

Vyberte
Triediť podľa
12 Výsledky pre "Zmrzlinovače"
Filter a radenie
Zmrzlinovače

Zmrzlinovače

Poznáte výrobníky zmrzliny alebo jednoducho povedané zmrzlinovače? Ide o malé kuchynské spotrebiče, ktoré predstavujú ideálny spôsob, ako si spríjemniť horúce letné dni či večery. Zmrzlinovač spolu s výrobníkom ľadu patria ku kuchynským spotrebičom, ktoré oceníte najmä počas letných mesiacov.

Výhody zmrzlinovača

  • Na domácej príprave zmrzliny je skvelé to, že máte 100 % slobodu vybrať si ingrediencie presne podľa vašej chute. Pridajte také množstvo čokolády, ovocia, keksíkov či iných príchutí, aké chcete. S domácim zmrzlinovačom sa kombináciam a experimentom medze nekladú.

  • Ak trpíte alergiou či intoleranciou niektorých potravín, s domácim výrobníkom zmrzliny si môžete byť istí surovinami, ktoré spolu namiešate.

  • V zmrzlinovači sa nachádza šikovná metlička, ktorá zmes dokonale zamieša, vďaka čomu dokáže výrobník zmrzliny vyrobiť dokonale jemnú a nadýchanú zmrzlinu bez kryštálikov ľadu.

  • Výrobníky zmrzliny dokážu pripraviť aj točenú zmrzlinu.

  • Okrem zmrzliny dokážu výrobníky zmrzliny spracovať aj ovocný sorbet. Ten predstavuje ľahkú ovocnú pochúťku, ktorá je ideálna ako letný dezert.

  • Pomocou zmrzlinovača si môžete vyrobiť aj domáci mrazený jogurt či mliečny koktail.

  • Výrobníky zmrzliny dokážu pripraviť zmrzlinu už za 40 minút.

  • Obsluha a údržba zmrzlinovača sú veľmi jednoduché a praktické. Jednotlivé časti zmrzlinovača je možné umývať v umývačke riadu.


Aké typy zmrzlinovačov existujú?

Zmrzlinovač s chladiacou nádobou

Zmrzlinovač s chladiacou nádobou je závislý na mrazničke - to znamená, že chladiacu nádobu treba vopred vložiť do mrazničky na niekoľko hodín, pred tým, ako sa chystáte na výrobu zmrzliny. Tento výrobník zmrzliny nedokáže udržať zmrzlinu chladnú, takže potom, čo ju zmrzlinovač vyrobí, ju odporúčame hneď skonzumovať. K jeho výhodám patrí minimálna spotreba elektriny, menšie rozmery, nízka hmotnosť, nízka cena a jednoduché používanie.

Zmrzlinovač s kompresorom

Zmrzlinovač s kompresorom je úplne nezávislý od mrazničky. Keďže ide o komplikovanejšie zariadenie, v porovnaní so zmrzlinovačom s chladiacou nádobou je cena zmrzlinovača s kompresorom vyššia. Prirodzene toto zariadenie spotrebuje aj viac elektrickej energie. Ak máte malý pracovný priestor na kuchynskej linke, predstavujú pre vás väčšie rozmery zariadenia malý mínus.

Zmrzlinovač s kompresorom vám však vykúzli kvalitnú zmrzlinu ako z talianskej zmrzlinárne. Veľkou výhodou je, že toto zariadenie dokáže vyrobiť aj viac porcií zmrzliny za deň a vďaka svojej chladiacej jednotke ju dokáže udržať v chlade.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov