Paplóny

Nákup perín: Čo by ste mali vedieť

Prikrývky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a s rôznym prešívaním. O tom, či sa vám v nich bude dobre spať, rozhoduje najmä materiál. Všeobecne platí, že prikrývka by mala byť asi o 30 cm dlhšia ako vy. Ak ste vyšší ako 1,80 metra, dvojmetrová prikrývka pravdepodobne nebude stačiť. Je lepšie zvoliť prikrývku dlhú 2,20 metra. V nasledujúcom texte sa dozviete, v akých veľkostiach sú periny k dispozícii a aké ďalšie kritériá by ste mali pri kúpe zohľadniť.

Aké sú veľkosti prikrývok?

Prikrývka 135x200 (teda centimetrov) sa v Nemecku považuje za štandardnú veľkosť pre jednu osobu. Ak spíte v posteli jeden a ceníte si pohodlie, odporúčame vám vybrať si prikrývku 155x200. Ak vaša výška presahuje 1,80 metra, ako je uvedené vyššie, prikrývka 155x220 vám poskytne väčšie pohodlie.

Nemecký štandardný rozmer pre prikrývku na manželské postele je 200x200. Ak máte manželskú posteľ s väčšou šírkou, je lepšie kúpiť si prikrývku 240x220.

Ako ovplyvňuje veľkosť prikrývky pohodlie pri spánku?

Nie každý potrebuje kráľovskú prikrývku 240x220. Správna veľkosť prikrývky je však dôležitým kritériom pri kúpe, pretože má významný vplyv na kvalitu vášho spánku. Máte napríklad tendenciu sa počas spánku často hýbať? Ak je model príliš malý, môžete sa zobudiť bez prikrývky. V tomto prípade je dobrou voľbou väčšia verzia ako prikrývka 135x200.

Okrem toho pri kúpe prikrývky zohráva zásadnú úlohu poloha na spanie. Najradšej sa v posteli natiahnete? Na to potrebujete čo najdlhšiu prikrývku, ktorá túto polohu spĺňa. Alebo dávate prednosť polohe spiaceho embrya s vtiahnutými nohami? Perina tu môže byť o niečo kratšia.

Nákup perín: najdôležitejšie kritériá

Ako vidíte, pri kúpe prikrývky by ste mali venovať pozornosť rôznym detailom. Najdôležitejším kritériom nákupu sú vaše individuálne potreby, pretože každý človek si svoju posteľ ustelie podľa vlastných predstáv. Pri kúpe novej prikrývky na posteľ je vhodné zohľadniť nasledujúce body:

  • Veľkosť postele
  • Veľkosť a obvod vášho tela
  • Poloha na spanie
  • Potreba tepla
  • Vybavenie posteľnou bielizňou

Ak uvažujete o výmene za väčšiu prikrývku, skontrolujte si v skrini s bielizňou, aké obliečky už máte k dispozícii. Prechod na inú veľkosť prikrývky znamená, že si možno budete musieť kúpiť ďalšie vhodné lôžkoviny.

FAQ

Čím sú prikrývky naplnené?

Perie a páperie, prírodné materiál ako ovčia vlna alebo ťavia srsť, hodváb, syntetické a prírodné vlákna - to všetko sú možné výplne prikrývok. Spomedzi prírodných vlákien je najobľúbenejšia bavlna, pretože je priedušná, dobre absorbuje vlhkosť, a tým zabezpečuje pohodlný spánok.

Ktoré periny sú vhodné pre alergikov?

Existujú ľudia, ktorí sú alergickí na roztoče. Aby ste zabránili usadzovaniu roztočov, prikrývka by sa mala dať prať pri teplote najmenej 60 stupňov Celzia. Vhodné výplne sú lyocell, bavlna a bambus.

Prečo sú prikrývky prešívané?

Prešívanie fixuje výplň v obale. To znamená, že sa nemôže voľne posúvať a prikrývka zostáva všade rovnako hrubá.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov