Stolný tenis, Ping pong

Vyberte
Triediť podľa
8 Výsledky pre "Stolný tenis, Ping pong"
Filter a radenie
Stolný tenis, Ping pong

Stôl na stolný tenis - dokonalá kombinácia športu a zábavy

Stolný tenis bol vždy jedným z najpopulárnejších loptových športov, ktorý inšpiroval deti aj dospelých. Zatiaľ čo v minulosti sa hrávalo len na miestach, kde bol k dispozícii stôl na stolný tenis, dnes si každý môže kúpiť vlastný stôl a postaviť si ho doma.

Vnútorné alebo vonkajšie

Existuje mnoho rôznych typov stolov na stolný tenis, ktoré sa líšia materiálom a rozmermi. Ak si chcete kúpiť stôl na stolný tenis, vopred si premyslite, kam ho chcete umiestniť. Ak je panel vystavený poveternostným vplyvom, mali by ste si vybrať vonkajší model. Tie sú zvyčajne vyrobené z melamínovej živice alebo hliníkových kompozitných dosiek a odolávajú teplotným výkyvom a vlhkosti. Okrem toho ich možno uskladniť aj pod prístreškom pre auto alebo v garáži. Jemné drevotrieskové dosky, ktoré sú citlivejšie na vlhkosť, sa zvyčajne používajú v interiéri. Samozrejme, vonkajší panel môžete zriadiť aj v interiéri.

Súťaž alebo voľný čas

Súťažné dosky musia spĺňať iné požiadavky ako rekreačné dosky. Preto by ste mali premýšľať aj o tom, ako chcete stôl na stolný tenis používať. Pre súťažné dosky sú predpísané určité rozmery. Na získanie schválenia ITTF musí mať panel hrúbku aspoň 25 mm. Na rekreačné športy stačia aj jednoduchšie modely. Hracie vlastnosti a kvalita odskoku však závisia aj od kvality dosky. Pri kúpe by ste to mali zohľadniť.

Praktická funkcia - skladací stôl na stolný tenis

Často nie je v dome dostatok miesta na to, aby ste si mohli stôl na stolný tenis postaviť natrvalo. V tomto prípade máte možnosť kúpiť si dosku, ktorú môžete po hraní ľahko zložiť a uskladniť tak, aby ste ušetrili miesto. Skladacie panely sú rovnako stabilné. Vo väčšine prípadov možno výšku nožičiek nastaviť tak, aby bola zaručená dostatočná stabilita.

Stôl na stolný tenis pre zdravie

Stolný tenis nie je len zábava, ale aj efektívny šport, ktorý v Nemecku v kluboch hrá viac ako 550 000 ľudí. To má nespočetné množstvo pozitívnych aspektov, počnúc celkovým zaťažením svalov celého tela bez výrazného rizika zranenia až po posilnenie psychomotorických schopností, koncentrácie a reflexov. Tú môžu deti dobre rozvíjať už v mladom veku pomocou stolného tenisu. Starší ľudia môžu predchádzať chorobám, ako je Alzheimerova choroba alebo demencia, pretože na hranie stolného tenisu je potrebná neustála koordinácia medzi pohybovým aparátom a mozgom. Okrem toho sa posilňuje kardiovaskulárny systém, pretože ste stále v pohybe.

Pingpongový stôl posilňuje priateľstvo

Stolný tenis, často nazývaný ping pong, je skvelý šport na spoločenské stretnutia, stretávanie sa a nadväzovanie skutočných priateľstiev. Môžete to urobiť aj u vás doma s vlastným stolnotenisovým stolom. Pozvite svojich priateľov a zahrajte si vlastný malý turnaj v stolnom tenise. Rôzne formy hry vám dávajú možnosť hrať spolu vo dvojici alebo s viacerými hráčmi.

Vedeli ste, že medzi stolným tenisom a ping-pongom je rozdiel? V ping-pongu je metóda počítania mierne odlišná a používajú sa ping-pongové rakety. Od klasických pálok na stolný tenis sa líšia tým, že nemajú pogumovaný povrch. Hra sa hrá na holom dreve, nanajvýš potiahnutom brúsnym papierom. Všetci hráči majú rovnakú raketu. Kvôli nedostatku gumy nemajú údery takú rotáciu a rýchlosť. Vďaka tomu je hra pokojnejšia, t. j. ľahký ping a pong. Ale či už ide o ping pong alebo stolný tenis, na oboje potrebujete stôl na stolný tenis.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov