Záhradné sedenie

Vyberte
Triediť podľa
48 Výsledky pre "Záhradné sedenie"
Filter a radenie
Záhradné sedenie

Máte krásnu záhradu, terasu alebo vonkajší priestor a hľadáte moderné záhradné sedenie, ktoré vám spríjemní chvíle a váš relax? Pri výbere záhradného sedenia je potrebné mať na mysli to, že tento záhradný nábytok bude väčšinu času v exteriéri, kde je vystavený nepriaznivému počasiu ako je dážď, silné slnečné žiarenie a podobne. Preto vám ďalej predstavíme, aká je ponuka materiálov záhradného sedenia, aby ste si vybrali to najvhodnejšie záhradné sedenie pre vás.

Výhody záhradného sedenia

Záhradné sedenie má oproti jednotlivým kusom záhradného nábytku mnoho výhod. Asi najväčšou výhodou je, že môže vašej záhrade dodať veľmi štýlový a hlavne jednotný vzhľad. Nemusíte si dolaďovať záhradný stolík k záhradným stoličkám, pretože záhradné sedenie kúpite už rovno v sete. Najčastejšie kúpite v sete záhradného sedenia pohovku s jedálenským stolom alebo konferenčným stolíkom.

Ak máte vymyslený konkrétny štýl vašej záhrady, záhradné sedenie vám pomôže zachovať tento vzhľad a zároveň poskytne pohodlné sedenie pre vás a vašich hostí. Ak máte obmedzený priestor, záhradné sedenie môže poskytnúť dostatok miesta na sedenie bez toho, aby zabralo príliš veľa miesta. Ak by ste chceli mať záhradu na štýl obývačky, v ponuke je aj rohové záhradné sedenie.

A napokon, záhradné pohovky sa pomerne ľahko udržiavajú a ošetrujú. Pri správnej starostlivosti môže vaša záhradná pohovka vydržať dlhé roky.

Záhradné sedenie v ratanovom, drevenom plastovom a kovovom prevedení

Každý z týchto materiálov má svoje plusy a mínusy. Preto zvážte, ako často budete záhradné sedenie využívať a akým poveternostným podmienkam bude záhradné sedenie vystavené. Bude kryté, napríklad pod záhradným altánkom alebo bude vystavené priamo vonku? Radi vám pri výbere poradíme.

Plastové záhradné sedenie

Ak hľadáte záhradné sedenie, ktoré sa dokonale hodí do interiéru alebo exteriéru, teda na terasu, záhradu, k bazénu a podobne, plastové záhradné sedenie je ideálnou voľbou. Je špecifické svojou nízkou hmotnosťou. Na to, aby bolo plastové záhradné sedenie pevné a malo väčšiu nosnosť je vystužené kovovými profilmi. Čo sa týka samotnej údržby, plastové záhradné sedenie je nenáročné. Stačí ho len pretrieť čistou vodou a handričkou. Veľkým plusom je aj jeho veľká odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Na jeho životnosť nemá vplyv silné slnečné žiarenie ani dážď.

Drevené záhradné sedenie

Drevené záhradné sedenie sa hodí nielen do záhrady, ale aj na terasu. Svojim vzhľadom vyzerá elegantne, masívne a dokonale zapadne do exteriéru či interiéru vďaka svojmu prírodnému vzhľadu.

Drevené záhradné sedenia nájdete v rôznych cenových kategóriách od lacnejších po drahé. Ich cena sa líši hlavne v materiáli, z ktorého je drevené záhradné sedenie vyrobené. Materiál, z ktorého sa drevené záhradné sedenie vyrába je podstatný aj kvôli jeho životnosti.

Európske drevo

  • mäkké (vyrobené z ihličnanov) – vyžaduje si častú impregnáciu, nie je 100% odolné voči nepriaznivému počasiu.
  • tvrdšie (vyrobené z listnatých stromov) – je odolnejšie voči nepriaznivému počasiu. Vyžaduje si impregnáciu pre dlhšiu životnosť. Dobrou voľbou pre dlhotrvajúce drevené záhradné sedenie je sedenie z masívu.

Tropické drevo

  • tvrdé (vyrobené z tropických drevín) – je veľmi tvrdé a odolné. Cenová kategória je vyššia, ale nevyžaduje si častú impregnáciu. Pokiaľ chcete kvalitné drevené sedenie na záhradu či terasu a máte možnosť kúpy záhradného sedenia vyrobeného z tropických drevín ako je teak alebo mahagón, určite choďte do toho.

Ratanové záhradné sedenie

Ak hľadáte záhradný nábytok, ktorý je štýlový a nenáročný na údržbu, ratanové záhradné sedenie je skvelou voľbou. Ratanové záhradné sedenie je vyrobené z odolného materiálu, je pevné a ľahké, takže sa nenáročne premiestňuje po záhrade alebo terase. Navyše, jeho veľkým plusom je aj jednoduchá údržba. Ratanové záhradné sedenie stačí umyť čistou vodou. To znamená, že nebudete musieť tráviť hodiny jeho čistením. Ratanový nábytok by však nemal byť vystavený náhlym zmenám teplôt, preto je najlepšie ho počas zimných mesiacov skladovať v interiéri.

Kovové záhradné sedenie

Kovové záhradné sedenie je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoľahlivé a pevné sedenie na záhradu, balkón alebo terasu. Ak chcete záhradné sedenie využívať dlhé roky, určite zvážte kúpu kovového záhradného sedenia. Prečo? Pretože je veľmi odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Nemusíte sa báť, že vám skoroduje a nemusíte ho ani impregnovať, ako napríklad drevené záhradné sedenie. Nevýhodou však môže byť, že je ťažší, a preto môže byť manipulácia s ním mierne náročnejšia.

Záhradné sedenie je ideálne na odpočinok, ale aj na rodinné oslavy alebo párty s priateľmi. Budete variť guláš alebo grilovať? Máme pre vás veľký výber liatinových hrncov na kvalitný guláš, ale rovnako aj záhradné grily alebo plynové grily, v ktorých pripravíte kvalitné pokrmy pre svojich blízkych. Ak ste však vášnivý záhradník a chcete, aby bola vaša záhrada vždy dokonale upravená, nezabudnite si vybrať aj z ponuky záhradného náradia a techniky.