Kotúče

Vyberte
Triediť podľa
29 Výsledky pre "Kotúče"
Filter a radenie
Kotúče

Kvalitné kotúče na činky na individuálny tréning

Kotúče na činky sú dôležitým prvkom každého silového tréningu. Či už pri voľných váhach, alebo činkách, vhodné kotúče s otvorom 50 mm zabezpečia jemné odstupňovanie závaží a umožnia tým cielený a najmä náročný tréning.

V našom sortimente sa zameriavame nielen na jemné odstupňovanie závaží, ale predovšetkým tiež na kvalitne spracované kotúče v najlepšej kvalite a s overiteľne exaktnou hmotnosťou. Jedine tak sa dá spoľahlivo optimalizovať riadenie tréningu.

Vhodné kotúče na činky pre každú požiadavku

Či už ide o jednoručnú činku, alebo obojručnú činku, kotúče musia zodpovedať zvolenej pomôcke. Dôležité je pritom odstupňovanie jednotlivých hmotností a štandardizované veľkosti kotúčov. Kotúče s hmotnosťou 20 kg na obojručnú činku a kotúče s hmotnosťou 10 kg na obojručnú aj jednoručnú činku sa dajú perfektne doplniť kotúčmi s hmotnosťou 5 kg, ktoré umožňujú ešte jemnejšie odstupňovanie.

Čím jemnejšie možno závažia odstupňovať, tým ľahšie a jednoduchšie sa dajú pokroky v tréningu nielen dokumentovať, ale aj organizovať. Pretože každá ďalšia váha sval viac zaťažuje a stimuluje ho k rastu, resp. k lepšiemu výkonu. Jemné odstupňovanie tréningových závaží je rozhodujúce v kulturistike, ale aj v zdravotnom tréningu.

Pogumované kotúče – bezpečnosť a komfort pri tréningu

Ak sú kotúče činiek pogumované, tréning poskytuje niekoľko výhod. Pogumované kotúče sú pri používaní výrazne tichšie. Kovy sa počas tréningu o seba neudierajú, čím sa výrazne znižuje hlučnosť. Manipulácia s týmito závažiami je tiež jednoduchšia. Pri používaní pogumovaných kotúčov na činky je možné cielene chrániť podlahy.

Úlohu však zohráva aj estetika. Častokrát farebne pogumované závažia vyzerajú krajšie a tréning vďaka tomu pôsobí trochu veselšie, a teda aj motivujúcejšie. Ak sú kotúče pogumované, profituje z toho športovec aj jeho okolie. Nie je preto prekvapujúce, že čoraz viac predajcov a čoraz viac štúdií sa spolieha na praktické pogumované kotúče na činky.

Správna súprava kotúčov pre každú požiadavku

So súpravou kotúčov je možné veľmi ľahko a efektívne pokryť mnohé potreby. Súpravy jednotlivých predajcov zvyčajne obsahujú kotúče rozličných hmotnostných tried. V rôznych súpravách je k dispozícii vhodný počet kotúčov s hmotnosťou od 5 kg až do 10 kg alebo dokonca 20 kg.

S jednou alebo dvomi súpravami týchto závaží tak možno bez problémov pokryť rôzne nároky a požiadavky na voľnočasovú oblasť. Keďže sa kotúče dodávajú s otvorom 50 mm, dajú sa pohodlne a jednoducho používať na všetkých štandardizovaných činkových tyčiach. Flexibilita ostáva zachovaná za každých okolností.

Kúpte si kotúče a trénujte efektívnejšie

Pre efektívny tréning s mnohými variáciami zohráva dôležitú úlohu typ závaží a ich odstupňovanie. Jednoducho si len kúpiť kotúče a dúfať v to najlepšie je málokedy výhrou. U nás preto nájdu zákazníci veľký výber rôznych závaží v najlepšom spracovaní, ktoré sa dajú spoľahlivo kombinovať s rôznymi činkami a športovými zariadeniami. Umožňuje sa tým zdravý a štruktúrovaný silový tréning, ktorý je možné dokonale prispôsobiť individuálnym požiadavkám vďaka kotúčom s rôznou hmotnosťou.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov