Veslovacie trenažéry

Vyberte
Triediť podľa
17 Výsledky pre "Veslovacie trenažéry"
Filter a radenie
Veslovacie trenažéry

Veslovacie trenažéry patria spolu s bežeckými pásmi alebo stacionárnymi bicyklami k tým trenažérom, ktoré poskytujú skvelý tréning pre celé telo. Sú nenáročné, takže nezaťažujú kĺby, a poskytujú skvelý kardio tréning. Veslovacie trenažéry sú skvelým spôsobom, ako sa dostať do formy a udržať si ju. Pri kúpe veslovacieho trenažéra je dôležité zvážiť vaše individuálne potreby. Medzi faktory, ktoré treba mať na pamäti, patrí veľkosť stroja, typ veslovacieho pohybu a úroveň odporu. Výber správneho veslovacieho trenažéra vám zabezpečí, že z tréningu vyťažíte maximum. Pokiaľ ste fanúšikom fitness a športu a máte záujem o kúpu veslovacieho trenažéru, čítajte ďalej.

Veslovací trenažér a jeho účinky na zdravie

  • Veslovanie je cvičenie s nízkou záťažou, ktoré vám pomôže spevniť svaly a zlepšiť kardiovaskulárne zdravie.
  • Pomôže vám zlepšiť vašu fyzickú kondíciu.
  • Ak hľadáte efektívny spaľovač tukov, tak veslovací trenažér bude správnou voľbou.
  • Pomáha vašim pľúcam zvyšovať ich kapacitu.
  • Veslovací stroj pomôže vašim pľúcam a srdcu správne fungovať.

Ako sa delia veslovacie trenažéry?

1. Veslovací trenažér so vzduchovým ventilátorom

Veslovací trenažér so vzduchovým ventilátorom patrí medzi lacnejšie možnosti na trhu. Dôvodom je, že brzdný systém funguje tak, že na kladenie odporu využíva vzduch. To znamená, že tento veslovací trenažér nepotrebuje samostatný motor ani iné drahé komponenty. Vzduchové veslovacie trenažéry sú zvyčajne menšie a ľahšie ako iné typy veslovacích trenažérov, vďaka čomu sa ľahko prenášajú a skladujú. Sú tiež relatívne tiché, takže pri cvičení nebudete rušiť svojich spolubývajúcich ani členov rodiny.

2. Magnetický veslovací trenažér

Magnetický veslovací trenažér je najobľúbenejším typom veslovacieho trenažéru na trhu. Magnetický veslovací trenažér využíva na vytvorenie odporu magnetický odpor. Magnetická brzda je kľúčovou súčasťou týchto strojov a funguje tak, že na vytvorenie odporu využíva elektromagnety. Čím bližšie sú elektromagnety k zotrvačníku, tým vyššia je záťaž. Mnohí ľudia považujú magnetické veslovacie trenažéry za pohodlnejšie ako iné typy veslovacích trenažérov, pretože pri nich nedochádza k trhavým alebo nárazovým pohybom.

3. Hydraulický veslovací trenažér

Hydraulické veslovacie trenažéry sú typom veslovacích trenažérov, ktoré na vytvorenie odporu používajú hydraulické piesty. Kvapalina alebo vzduch vo vnútri valcov vytvára pri ich pohybe odpor, ktorý spôsobuje zvyšovanie záťaže. Na týchto strojoch možno odpor a záťaž nastaviť manuálne. Vďaka tomu sú hydraulické veslovacie trenažéry skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú mať možnosť kontrolovať intenzitu tréningu.

Hydraulický veslovací trenažér má menšie rozmery, takže sa zmestí takmer kamkoľvek. Obsluha hydraulického veslovacieho trenažéru je tiež veľmi jednoduchá. Zvyčajne im však chýba širšia škála možností programovania. Ak hľadáte jednoduchý a účinný spôsob, ako si výborne zacvičiť, hydraulický veslovací trenažér môže byť pre vás ideálnou voľbou.

4. Vodný veslovací trenažér

Vodný veslovací trenažér používa ako záťažové médium vodu, ktorá je umiestnená v nádrži s lopatkami. Pri veslovaní otáčate lopatkami a množstvo vody určuje záťaž. Vodný veslovací trenažér sa snaží čo najviac priblížiť pri cvičení priamy kontakt s vodou. Vodný veslovací trenažér poskytuje jedinečný a náročný tréning, ktorý sa dá prispôsobiť úrovni vašej kondície. Či už ste začiatočník, alebo skúsený športovec, vodné veslovacie trenažéry ponúkajú skvelý spôsob, ako si precvičiť celé telo.

Ako si môžete regulovať záťaž na veslovacom trenažéri?

  • Pomocou programov – záťaž si regulujete tlačidlami alebo pomocou programov.
  • Mechanicky – záťaž si regulujete ručne pomocou otáčania regulátora.

Nosnosť a rozmery veslovacieho trenažéra

Klasické modely veslovacích strojov majú nosnosť v rozmedzí od 100 kg do 150 kg. Profesionálne veslovacie stroje majú nosnosť až do 200 kg. Pri rozmeroch je podstatné, aby mal veslovací trenažér výšku sedacej časti nad zemou okolo 40 cm až 60 cm.

Radi športujete?

Zaujíma vás aj posilňovanie? V našej ponuke si určite nájdete svojich favoritov. Máme na výber z posilňovacích veží, posilňovacích strojov, množstva činiek, kettlebellov a mnoho ďalších. Pozrite si našu ponuku ešte dnes.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov