Gumy na cvičenie

Vyberte
Triediť podľa
19 Výsledky pre "Gumy na cvičenie"
Filter a radenie
Gumy na cvičenie

Gumy na cvičenie

Mnohí používajú na silový tréning gumy na cvičenie. Sú pružné a právom sa stávajú čoraz obľúbenejším tréningovým nástrojom, pretože oblasti ich použitia sú veľmi rozmanité. O čo presne ide a ako sa zmysluplne používajú? Aké cviky sa s nimi dajú robiť, čo sú ich výhody a aké sú rozdiely medzi jednotlivými gumami?

Guma na cvičenie – flexibilná, všestranná a efektívna

Gumy na cvičenie sú elastické gumové pásy, často vyrobené z latexu alebo kaučuku. Považujú sa za univerzálny fitness nástroj, na doma aj na cesty. Dajú sa používať na vykonávanie ťahových cvikov a cvikov na držanie tela. Najmä hlbšie svalové skupiny sa s nimi dajú dobre trénovať. Pásy možno použiť na stimuláciu rastu svalov.

Fungovanie gumy na cvičenie sa dá vysvetliť jednoducho:

pri ťahu je guma poddajná, reaguje protiťahom, čo má pozitívny vplyv na svalstvo a rast svalov. Napätie sťažuje rozsah opakovaní, čo znamená, že cvičenie je intenzívnejšie a efekt väčší. Okrem posilňovania svalov sa rozvíja aj koordinácia pohybov, motorika a zmysel pre rovnováhu.

Pásy sa používajú v rôznych druhoch športov, napríklad:

 • silový tréning
 • kulturistika
 • joga
 • powerlifting
 • gymnastika
 • kardio

Gumy na cvičenie pri silovom tréningu – možnosť rozličných cvičení

Pásy majú odlišnú dĺžku a sú dostupné s rôznymi úrovňami odporu. Tréning s kratším fitness pásom je vhodný na posilnenie nôh a zadku. Dlhšie pásy sú ideálne na rôzne cviky:

 • drepy
 • tréning bicepsov
 • veslovacie cviky

Súprava piatich fitness pásov s rôznou silou je ideálna na individuálny tréning celého tela. Vďaka tomu bude k dispozícii vždy správny pás na strečing, nenáročné cvičenie aj na intenzívny silový tréning. Ak je odpor pomerne nízky, pás je vhodný na menšie svaly, napríklad triceps. Pásy s väčším odporom sú ideálne na veľké svaly, napríklad stehná.

Pozor:

Je dôležité, aby sa stimul kontinuálne zvyšoval. Odpor sa preto musí postupne zväčšovať prechodom od ľahšieho odporu k vyššiemu. Aj v tomto prípade má súprava gúm na cvičenie výhody.

Pomôcka na zhyby :

Zhyby s pásmi fungujú týmto spôsobom: pás sa zauzlí v strede tyče na zhyby, cvičiaci sa postaví do spodnej slučky a môže vykonávať cvik. Kvalitné gumy na cvičenie sú vyrobené z latexu odolného voči roztrhnutiu, takže sú vhodné aj pre ľudí s vyššou hmotnosťou. Gumy na cvičenie zhybov, resp. pomôcky na zhyby sa používajú na podporu silového tréningu, napríklad pri cvikoch ako:

 • zhyby
 • dipy
 • kľuky

Sú vhodné na zahriatie, strečing a naťahovanie, ako aj na kompletný tréning. Vďaka jednoduchému zaveseniu sú ideálne na tréning pri stojane.

Nákup gúm na cvičenie

Posilňovacie gumy sa pôvodne používali vo fyzioterapii na cielenú regeneráciu určitých svalových partií. Okrem toho ich využívali predovšetkým profesionálni športovci na naťahovanie svalov a zefektívnenie intenzívneho tréningu. Medzičasom spoznali ich početné výhody aj rekreační športovci. Gumy sú ideálne na budovanie svalstva, ale podporujú aj pohyblivosť, motoriku, zmysel pre rovnováhu a mnoho ďalšieho. Vďaka prirodzeným pohybom nezaťažujú kĺby. S pomocou gumy na cvičenie je možné vykonávať mnoho rôznych cvičení. Umožňujú to aj rôzne úrovne odporu. Začiatočník alebo profesionál, každý si nájde ten správny pás.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov