Masážne valce

Vyberte
Triediť podľa
10 Výsledky pre "Masážne valce"
Filter a radenie
Masážne valce

Regenerácia a prevencia pomocou masážneho valca

Napätie, boľavé svaly a zaseknuté fascie bolia. Masážny valček pomáha predchádzať a zmierňovať bolesť.

Príliš veľa alebo príliš málo pohybu, sedavé zamestnanie alebo jednostranný stres v práci majú negatívny vplyv na náš pohybový aparát. Výsledkom sú bolesti svalov a chrbta, problémy s krvným obehom a zlepenie jemných fascií. Pravidelné cvičenie s valčekom pomáha predchádzať týmto ťažkostiam. Existujúce obmedzenia sa dajú rýchlejšie znížiť cieleným tréningom so športovým vybavením.

Ako funguje masážny valec?

Systém je jednoduchý: valec z tvrdej peny nahrádza pri tejto technike maséra. Pomalou, cielenou prácou na bolestivých alebo zraniteľných častiach tela sa svaly vyhladzujú. Jemný tlak stimuluje krvný obeh. Rôzne povrchy a rôzne stupne tvrdosti ďalej zvyšujú účinok valčeka a individuálne zabezpečujú najlepší možný výsledok. Presné dávkovanie tlaku môžete nastaviť prostredníctvom aplikácie tak, aby bol citeľný, ale nie nepríjemný.

Ktorý valec na aké použitie?

Ak si chcete kúpiť masážny valec prvýkrát, vyberte si univerzálny model. Má šírku vhodnú na masáž chrbta, nôh a rúk. Ak chcete pracovať na napnutom krku, ideálne sú užšie valčeky s menším priemerom. Špeciálne vzory sú prispôsobené jednotlivým častiam tela. Masážny valec na nohy môže byť o niečo tvrdší ako masážny valček na tvár. Masážny valec s rukoväťou je vhodný na stehná, pri mnohých modeloch sa dá rukoväť odstrániť.

Valček na masáž - správny materiál

Masážne valce z dreva sú tvarované a ideálne pre všetkých, ktorí ocenia príjemný povrch prírodného materiálu. Mnohí používatelia uprednostňujú valce z tvrdej peny. Sú k dispozícii v rôznych stupňoch tvrdosti, takže aj ľudia citliví na tlak ich môžu pravidelne používať. Vysokokvalitná tuhá pena je odolná voči starnutiu, a preto si dlho zachováva svoj tvar. Masážne valce na chrbát sú k dispozícii v módnych farbách, môžete si vybrať svoju obľúbenú farbu alebo si objednať praktické zariadenie, ktoré bude ladiť s vaším športovým oblečením.

Fasciálne valčeky a ich úspech

Tento názov masážneho valčeka veľa napovedá o jeho vlastnostiach. Vďaka svojej schopnosti uvoľňovať zaseknuté fascie sa valčeky pred niekoľkými rokmi stali predajným hitom. Fascia je vláknité podporné tkanivo, ktoré prechádza celým telom. Príliš málo pohybu, vek a niekedy aj nezdravá strava majú negatívny vplyv na fascie. Výsledkom je bolesť, ktorá sa pohybuje od tupej až po rezanie v postihnutých oblastiach. Fasciálne valčeky jemne uvoľňujú zrasty a stimulujú krvný obeh. Tým sa prirodzeným spôsobom znižuje bolesť.

Uvoľnenie napätia a blokád pomocou masážneho valca

Ďalšou oblasťou použitia sú veľké a malé svalové partie. Tu sa prejavuje dvojitý účinok valca na chrbát: naťahuje svaly a stimuluje krvný obeh. Výsledné hlboké teplo sa následne aplikuje na svaly, čím sa začína pozitívny cyklus. Cvičenie trvá len niekoľko minút, účinok sa dostaví pri pravidelnom používaní.

Využite toto praktické fitness príslušenstvo teraz. Keď si kúpite masážny valec, môžete sa sami presvedčiť o jeho výhodách. Inštruktážne videá vám ukážu cestu k pohodlnejšiemu životu bez svalových a chrbtových problémov.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov