Záhradné grily

Vyberte
Triediť podľa
36 Výsledky pre "Záhradné grily"
Filter a radenie
Záhradné grily

Záhradné grily

Grilovanie patrí k najobľúbenejším spôsobom prípravy jedla. Atmosféra letnej grilovačky s rodinou či priateľmi v záhradnom altánku si zamiluje každý. Preto je dôležité vybrať si ten správny záhradný gril, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Aké typy grilov existujú a ako si vybrať záhradný gril?

V závislosti od zdroja či paliva, ktoré grily využívajú, rozlišujeme 3 druhy grilov:

Gril na drevené uhlie

Ak si chcete užiť skutočný zážitok z grilovania, potom je pre vás gril na drevené uhlie tou správnou voľbou. Grily na drevené uhlie ponúkajú plnosť chutí a nezameniteľnú vôňu. Aj keď ich rozpálenie môže trvať o niečo dlhšie ako pri plynových alebo elektrických griloch, zistíte, že čakať sa naozaj oplatí, keď sa zahryznete do dokonale prepečeného steaku alebo burgeru. Ak hľadáte autentický zážitok z grilovania, stavte na na klasické záhradné grily na drevené uhlie.

Plynový gril

Ak hľadáte bezproblémový zážitok z grilovania, plynové grily sú tou správnou voľbou. Plynové grily využívajú ako zdroj propán-butánové fľaše, takže sa nemusíte vopred postarať o drevené uhlie alebo brikety. Plynové grily sa navyše ľahšie udržiavajú ako iné typy grilov a umožňujú vám regulovať teplotu, vďaka čomu sú ideálne pre tých, ktorí chcú pri grilovaní relaxovať. Ak ste však gurmán a potrpíte si na vôňu grilovaného jedla, plynové grily nemusia byť pre vás tou najlepšou voľbou, absentuje tu totiž typická dymová vôňa.

Elektrický gril

Ak nemáte záhradu, balkón alebo si jednoducho nechcete nechať ujsť grilované dobroty, elektrický gril je ideálnym riešením. Stolové grily alebo elektrické grily prinášajú mnoho výhod. Oveľa jednoduchšie sa ovládajú vďaka tomu, že umožňujú nastaviť si presnú teplotu. Navyše sa ohrievajú oveľa rýchlejšie ako plynové grily, takže s grilovaním môžete začať takmer okamžite po zapnutí grilu. Keďže nepoužívajú plyn ako palivo, sú oveľa ekologickejšie.

Ak hľadáte skvelý gril, ktorý sa ľahko používa a neznečisťuje vzduch, elektrický gril je tou správnou voľbou. Treba však povedať, že elektrické grily nemajú tendenciu produkovať rovnakú dymovú chuť a vôňu ako tradičné grily. Napriek tomu sú elektrické grily fantastickou voľbou pre tých, ktorí si chcú vychutnať grilované jedlo bez akýchkoľvek problémov.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov