Detské autosedačky

Vyberte
Triediť podľa
15 Výsledky pre "Detské autosedačky"
Filter a radenie
Detské autosedačky

Detská autosedacka a kočík: bezpečné, praktické a funkčné

Či už ide o cestu k starým rodičom, alebo o spoločnú rodinnú prechádzku, malé ľudské deti chcú byť na ceste rovnako bezpečné a pohodlné ako "dospelí". S kvalitnou detskou autosedačkou a dobrým kočíkom to tiež nie je problém. Aby sme vám uľahčili výber, nižšie uvádzame najdôležitejšie kritériá rozhodovania.

Autosedačka pre deti: na čo si mám dať pozor?

Každá detská autosedačka je v podstate zaradená do určitej triedy. Klasická klasifikácia sa začína triedou 0: tu ide o autosedačku pre dieťa, ktorá má tvar škrupiny a je otočená proti smeru jazdy. Môže sa používať až do telesnej hmotnosti desať kilogramov. Trieda 0+ je veľmi podobná, ale je vhodná pre osoby s telesnou hmotnosťou do 13 kilogramov. Detská autosedačka triedy I je určená pre deti s hmotnosťou od 9 do 18 kilogramov. Tu si môžete vybrať medzi modelom smerujúcim dopredu alebo tzv. reboarderom. Na druhej strane, trieda II je už podsedák a je oveľa kompaktnejšia. Tieto sedadlá sa ponúkajú s opierkou chrbta alebo bez nej. Váš miláčik ho môže používať až do predškolského a školského veku, pretože maximálny hmotnostný limit je 25 kilogramov. A potom je tu trieda III. Tento podsedák je vhodný pre deti s telesnou hmotnosťou od 22 do 36 kilogramov, čo zodpovedá veku od sedem do dvanásť rokov. Ak chcete kúpiť detskú autosedačku, mali by ste vždy venovať pozornosť príslušnej triede.

Detský kočík alebo skôr bugina?

Každý, kto si dnes plánuje kúpiť kočík, si môže vybrať z mnohých rôznych dizajnov. Na začiatku je dobrou voľbou kočík, v ktorom môže váš miláčik pohodlne ležať. K niektorým modelom môžete dokonca pripojiť detskú autosedačku. Doplnky, ako sú tlmiče nárazov na kolesách a priestranné úložné koše, vám uľahčia vychádzky s dieťaťom. Ak sa rozhodnete pre kombinovaný kočík, zvyčajne k nemu dostanete aj prenosnú postieľku a sedaciu časť, takže kočík takpovediac rastie s vami. Ak vaše dieťatko dokáže samostatne sedieť, môžete jednoducho vymeniť prenosnú postieľku za sedaciu časť. Kočík ako autosedačka je oveľa kompaktnejší, priestorovo úspornejší a manévrovateľnejší. Je vhodná pre deti približne od šiestich mesiacov a zvyčajne je vybavená nastaviteľným operadlom. Prípadne sa môžete rozhodnúť aj pre športový kočík. Ponúka väčšie pohodlie ako kočík a má dobré odpruženie. V prípade kočíka aj autosedačky by vaše dieťa už malo vedieť samo sedieť.

Najdôležitejšie aspekty pri kúpe detskej autosedačky alebo kočíka

Najväčšiu úlohu pri výbere zohráva vek, hmotnosť a plánované použitie. Spracovanie je však prinajmenšom rovnako dôležité. Preto sa uistite, že požadovaný výrobok spĺňa najnovšie bezpečnostné normy a má skúšobnú značku. Čo sa týka vzhľadu: môžete sa rozhodnúť podľa vlastného vkusu, pretože všetky dnešné návrhy sú krásne!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako by mal byť vybavený detský kočík?

Potrebujete detský matrac, ktorý nie je príliš mäkký, chránič proti vlhkosti, priliehavý poťah, nánožník a ideálne baranicu.

Čo je detská autosedačka i-Size?

Ide o detskú autosedačku do auta, ktorá spĺňa normu ECE R129, ktorá vstúpila do platnosti v roku 2013. Tu sa už nerozdeľuje podľa hmotnosti, ale podľa veľkosti tela. Stará norma ECE R44 (hmotnostné triedy) však zostáva v platnosti.

Ako udržím svoje dieťa v teple v detskej autosedačke?

Existujú špeciálne zavinovacie kryty so štrbinami, cez ktoré sa dá pás pretiahnuť.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov