Nordic Walking palice

Vyberte
Triediť podľa
40 Výsledky pre "Nordic Walking palice"
Filter a radenie
Nordic Walking palice

Kúpte si nordic walking palice online vo vysokej kvalite a za dobrú cenu

Nordic Walking je ľahký až stredne náročný šport pre všetky vekové kategórie, ktorý podporuje metabolizmus a kardiovaskulárny systém. Charakteristickým znakom tohto rekreačného športu je pohyb rukami, pri ktorom majú dôležitú úlohu nordic walking palice. V našom online obchode si môžete kúpiť širokú škálu palíc na nordic walking. Aby vám palice dokonale sedeli, je potrebné pri ich výbere zohľadniť niekoľko kritérií. Tu sa dozviete, čo je dôležité pri kúpe palíc na nordic walking a prečo je výber správneho páru taký dôležitý.

Palice na nordic walking sú nevyhnutné

Nordic walking sa považuje za formu turistiky, ale v porovnaní s klasickou turistikou je určený skôr na posilňovanie svalov. Pri tom majú palice dôležitú funkciu. Opieranie sa o palice na zemi odbremeňuje vaše kĺby - najmä bedrá a kolená. Preto je výber vhodného páru tyčí a správne zaobchádzanie s nimi základom.

Rozdiel medzi turistickými palicami a nordic walking palicami

Používanie klasických palíc na nordic walking nie je dobrý nápad. Palice určené na nordic walking sú určené na chôdzu po pomerne rovnom teréne. Na druhej strane, turistické palice sú vhodné pre často veľmi veľké výškové rozdiely. Zvážte tiež, že existujú rôzne typy palíc na nordic walking. Aké to sú, sa dozviete v nasledujúcom bode.

Palice na nordic walking - nastaviteľné a vyrobené z rôznych materiálov

Nordic walking palice sú k dispozícii ako pevné palice a v teleskopickej verzii. Výhodou tohto variantu je, že sa dá individuálne výškovo nastaviť. Ďalším dôležitým aspektom sú rozmery palíc na nordic walking. Dĺžka a rukoväť by mali byť optimálne prispôsobené anatómii vášho tela. Okrem toho sú k dispozícii palice z ľahkých materiálov, ako je karbón a hliník, ako aj zo zmesi uhlíkových a sklenených vlákien - tzv. kompozit.

Poradenstvo pri nákupe palíc na nordic walking

Veľkosť palíc na nordic walking závisí najmä od dĺžky vašej postavy. Pravidlom je vzorec "telesná výška v centimetroch x 0,7". Ak ste v nordic walkingu začiatočník a chcete získať trochu variability, môžete si vybrať teleskopické palice. Model vyrobený z uhlíka je zvyčajne o niečo drahší, ale považuje sa za veľmi odolný. S hliníkom si vyberiete ľahký materiál s atraktívnym pomerom ceny a výkonu.

Nordic Walking palice

Prečo potrebujete na nordic walking špeciálne palice?

Palice slúžia na odľahčenie kĺbov a podporujú účinnosť športu. Na rozdiel od turistických palíc sú určené do relatívne rovného terénu.

Aký materiál sa považuje za vysokokvalitný pre palice na nordic walking?

Obzvlášť obľúbený je karbón. Palice majú veľmi ušľachtilý dizajn a zostávajú mimoriadne stabilné aj pri väčších výzvach.

Akú dĺžku by mali mať palice na Nordic Walking?

Ak chcete zistiť správnu dĺžku, vynásobte svoju výšku koeficientom 0,7.

Čo je dôležité pri kúpe palíc na nordic walking?

Pri výbere berte do úvahy nielen dĺžku, materiál a dizajn, ale aj pohodlie rukoväte. Pútko na ruku uľahčuje typický pohyb dozadu a dopredu.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov