3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Domáce veže

17 Počet produktov

Domáce veže: Všetky cvičenia na jednom stroji

S domácou vežou z radu electronic star si vyberáte mimoriadne univerzálne zariadenie, ktoré môžete používať na všetky účely, od každodenného fitnes tréningu až po kulturistiku. K dispozícii je klasická domáca veža so závažiami, ako aj modely, ktoré vytvárajú tréningový odpor pomocou pružných gumičiek. Nájdete tu aj lanové ťahacie stroje vhodné na montáž na strop, mostíky na ťahanie lana a latové ťahacie stroje.

Domáca veža so závažiami

Na typickej domácej veži trénujete so závažiami, ktoré sa dajú ukladať do stupňov a presúvať pomocou lanovej kladky. V mnohých prípadoch ide o silové stanovište s leg pressom, ktoré precvičuje najmä predné svaly stehna (štvorhlavý sval stehenný). Jedným z typických prvkov je aj prsná stanica. S integrovaným lat pulldownom precvičujete svaly rúk, ako sú bicepsy a tricepsy.

Modely Diptower sa používajú na náročné cviky mŕtveho ťahu, ktoré posilňujú zadné ramená a ramenné svaly. Na tréning troch gluteálnych svalov gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus je k dispozícii stepper, ktorý precvičuje aj celú oblasť nôh. Záporná lavička slúži ako posilňovacia lavica, na ktorej môžete obzvlášť intenzívne trénovať prsné svaly, pretože opora smeruje pod uhlom nadol.

Domáca veža bez činiek a posilňovacej lavice

Pri posilňovacej stanici bez závažia preberá funkciu odporu samotné napätie ťahu lana. Na tomto stroji môžete tiež trénovať všetky svalové skupiny. Spektrum možných cvikov siaha od kotúľov, veslovania a príťahov do strán až po lanový kríž. Ťahové zaťaženie sa v porovnaní so závažiami považuje za mimoriadne ľahké pre kĺby. Okrem toho je tréning takmer nehlučný, pretože do seba nenarážajú žiadne závažia: veľká výhoda pri tréningu doma.

Ak dávate prednosť tréningu s činkami s krátkou a dlhou rukoväťou, bench press je dobrou voľbou. Medzi dostupné zariadenia patrí napríklad stôl cvičenie bicepsov a nôh. Do vysokokvalitných posilňovacích lavíc možno zabudovať aj lanový ťahač na veslovanie. Je dobré vedieť: Pre každú domácu vežu, posilňovaciu lavicu a ďalšie zariadenia nájdete súbor PDF s podrobnými pokynmi na montáž.

FAQ

Ktoré svaly môžem trénovať na domácej veži?

Domáca veža je multifunkčné tréningové zariadenie, s ktorým môžete trénovať brucho a chrbát, ako aj ramená, ruky a nohy. Presný rozsah možných cvičení závisí od vybavenia jednotlivých jednotiek.

Aká je výhoda domácej veže?

Či už ide o domáce veže alebo tréningové zariadenia na kulturistiku: domáce stanice vám ušetria problémy s častým prepínaním medzi rôznymi strojmi. Ak si chcete kúpiť domácu vežu, môžete na tom byť dokonca finančne lepšie ako pri kúpe jednotlivých strojov samostatne.

Je domáca veža vhodná na domáce použitie?

Domáca veža je určená presne na domáce použitie. Na zostavenie zariadenia stačí malá miestnosť. V electronic star nájdete modely s úspornými rozmermi len 120 x 140 x 100 cm. Väčšie verzie môžu zaberať napríklad 214 x 210 x 247 cm.

Do akej hmotnosti možno zaťažovať domácu vežu?

Nosnosť takejto domácej veže sa zvyčajne pohybuje okolo 150 kg. Jednotlivé modely môžu mať vyššiu alebo nižšiu nosnosť.

Nahor