3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Podložky na pilates a jogu – pohodlné na bezpečné držanie

Pilates a joga sa cvičia v rôznych, niekedy náročných polohách a pohyboch: v sede, v ľahu, v kľaku a v stoji sa telo uvádza do určitých polôh. To všetko si vyžaduje podklad, ktorý poskytne bezpečnú oporu a zároveň vytvorí pohodlné tmenie tvrdej podlahy. Tento účel splní protišmyková gymnastická podložka, fitness podložka alebo špeciálna podložka na jogu. V ideálnom prípade sa dajú podložky zrolovať, aby sa ušetrilo miesto pri ich skladovaní alebo prenášaní na tréning. Znečistenie z kontaktu s podlahou a pokožkou by sa malo dať z podložky ľahko odstrániť.

Požiadavky na podložku na pilates

Cvičenie pilatesu je chvíľami dynamickejšie ako jogové asány, ktoré sa zameriavajú na nehybnosť. V závislosti od preferovaného tréningového programu sú odporúčané rôzne hrúbky podložky. Zvyčajne sa používajú podložky s hrúbkou od 0,5 do 1,5 cm, pričom kontakt so zemou potrebný na cvičenie v stoji je lepší skôr pri tenkých podložkách, polstrovanie a tlmenie je lepšie zas pri hrubších podložkách – ideálne pri dynamickejšom cvičebnom programe.

Stredná hrúbka podložky je dobrým kompromisom, ak ide o rôznorodé cvičenie. Keďže tlmenie a polstrovanie je dané nielen hrúbkou, ale aj materiálom a kvalitou spracovania, kvalitná tenká gymnastická podložka alebo podložka na jogu môže za určitých okolností poskytnúť najlepšiu službu, zatiaľ čo jemná, príliš hrubá podložka by spôsobila, že by sa do nej telo príliš zaborilo. Pri výbere pomáha porovnanie produktov s prihliadnutím na osobné požiadavky.

Znaky kvalitnej podložky na jogu

Pri tomto type je mimoriadne dôležitá odolnosť proti pošmyknutiu, pretože pohyby plynule prechádzajú jeden do druhého a pozície sa držia určitý čas. Podložka na jogu by preto mala zostať na svojom mieste a jej povrch by mal protišmykový. Osvedčili sa materiály ako korok, prírodný kaučuk, obľúbené sú aj penové materiály šetrné k pokožke. Takéto materiály s dobrou pevnosťou, ako aj prírodné materiály ponúkajú dobré odpruženie aj pri menšej hrúbke a chránia kĺby počas cvičenia na podlahe. Podložka na jogu z prírodného kaučuku alebo plastov ako NBR či TPE je odolná a ľahko sa čistí. Pot nepreniká do vnútra, čo spĺňa hygienické požiadavky dobrej kvality.

Kúpa podložky na jogu – na čo si dať pozor?

Pre dospelú osobu sa odporúčajú minimálne rozmery 180 centimetrov na dĺžku a 60 centimetrov na šírku. Štruktúrovaná spodná strana zabezpečuje, že sa podložka nebude šmýkať po podlahe. Materiál a hrúbku podložky možno prispôsobiť osobným potrebám a účelu použitia; informácie o produkte poskytnú podrobnejšie informácie o vhodnosti. Práve to je veľká výhoda online nákupu, pretože si môžete vopred v pokoji porovnať detaily.

Existujú gymnastické podložky a podložky na jogu v rôznych váhových kategóriách. Pri výhradnom používaní v domácom prostredí by to malo byť druhoradé. Na prepravu je pohodlnejšia nízka hmotnosť, podložka by sa mala dať zrolovať a mala by byť dodávaná s taškou alebo popruhom na prenášanie. Ďalšími kritériami, ktoré treba zohľadniť, sú hygienické aspekty a jednoduchosť čistenia. Rovnako je vhodné venovať pozornosť šetrnosti materiálu k pokožke a neprítomnosti škodlivých látok.

Ak sú splnené všetky požadované kvalitatívne vlastnosti, určite je argumentom v prospech tej či onej podložky aj dizajn. Tu sa môžete rozhodnúť podľa svojho vlastného vkusu, prípadne aj podľa atmosféry okolitého prostredia.

Nahor