Plachty na posteľ

Vyberte
Triediť podľa
21 Výsledky pre "Plachty na posteľ"
Filter a radenie
Plachty na posteľ

Nákup priliehavých prestieradiel: Na čom záleží

Priliehavé prestieradlo sa spolu s matracom považuje za základ pokojného spánku. Ak je príliš veľké a klzké alebo vyrobené z nepohodlného materiálu, môže vás pripraviť o spánok. Preto by ste sa mali uistiť, že veľkosť prestieradla dokonale vyhovuje vášmu matracu a že látka je čo najpriaznivejšia pre pokožku. Tu získate prehľad o najbežnejších veľkostiach priliehavého prestieradla a dozviete sa, ktoré kritériá hrajú pri kúpe úlohu.

Aké veľkosti napínacích plácht sú k dispozícii?

K dispozícii sá napínacie plachry na jednolôžkové aj dvojlôžkové postele. Nemecký štandardný rozmer pre jednolôžkové postele je priliehavé prestieradlo 90x200 (v centimetroch) Prestieradlá 140x200 sú vhodné pre užšie manželské postele, zatiaľ čo prestieradlo 180x200 je štandardom pre manželské postele. Okrem toho sú pre manželské postele k dispozícii rozmery 160x200 alebo 190x220. Tá prichádza do úvahy v prípade väčších manželských postelí.

Dôležité upozornenie: Takéto prestieradlá sa spravidla hodia na matrac s výškou 25 až 30 cm. Ak spíte na vyššom matraci, mali by ste dbať na správne rozmery. Ak prestieradlo dokonale nesedí, môže sa počas noci ľahko odlepiť od matraca a skĺznuť.

Na čo sú potrebné priliehavé prestieradlá?

Prestieradlo je vybavené elastickým pásom, takže sa mimoriadne ľahko preťahuje cez matrac a v prípade správnej veľkosti aj optimálne drží. Všitá guma môže byť úplne okolo celého obvodu alebo len v štyroch rohoch. Obvodový elastický pás má tú výhodu, že poskytuje primeranú napínaciu silu vo všetkých smeroch. Naproti tomu elastický materiál v štyroch rohoch sa môže ľahšie pokrčiť.

Prestieradlo slúži predovšetkým na ochranu matraca. Chráni ležiaci povrch pred nečistotami, telesnými tekutinami, hubami, roztočmi a patogénmi.

Kúpa napípacích plácht: najdôležitejšie kritériá na prvý pohľad

Ak chcete pokojne spať, odporúčame vám, aby ste pri kúpe priliehavého prestieradla vždy dbali na správnu veľkosť a typ integrovanej gumy. Spíte v jednolôžkovej alebo manželskej posteli? Je samozrejmé, že prestieradlo 90x200 je určené výlučne pre jednolôžkové postele.

Okrem toho je rozhodujúcim kritériom pri kúpe kvalitný materiál, pretože ovplyvňuje pocit tepla a produkciu potu počas spánku. V ponuke sú prestieradlá z bavlny, saténu a mikrovlákna. Mäkká bavlnená tkanina jersey je rozmerovo stabilná a elastická.

FAQ

Z akého materiálu sú vyrobené priliehavé prestieradlá?

Najbežnejším materiálom je bavlna, pretože sa dá prať pri vysokých teplotách a zaručuje dobrú absorpciu vlhkosti. Džersej je tiež vyrobený z bavlny, ale je viac elastický. Plachty z perkálu vyzerajú oveľa jemnejšie. Táto pevná bavlnená tkanina je veľmi príjemná na pokožku.

Pre ktoré matrace sú napínacie prestieradlá vhodné?

Dané prestieradlá sa hodia na pružinové a penové matrace. Vďaka pružným rohom sa plachta ľahko pripevňuje. Takéto prestieradlá sa nehodia k posteli s pružinovým boxom ani k pružinovému matracu.

Môžem si kúpiť aj napínací topper?

Štandardné modely sú na tento účel nevhodné, pretože toppery zvyčajne nie sú vyššie ako 10 až 12 cm a prestieradlo by sa nevzhľadne pokrčilo. Existujú však aj vrchné bavlnené prestieradlá, ktoré sú dokonale prispôsobené vrchnému matracu nad pružinovým matracom.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov