Teplovzdušné ohrievače

Vyberte
Triediť podľa
17 Výsledky pre "Teplovzdušné ohrievače"
Filter a radenie
Teplovzdušné ohrievače

Plynové ohrievače

Plynový ohrievač patrí k obľúbeným typom ohrievačov do domácnosti. Tak, ako napovedá názov, plynový ohrievač využíva obvykle ako palivo propán-bután. Plynové ohrievače sú všeobecne skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú rýchly a jednoduchý spôsob vykurovania svojho domova, terasy alebo kancelárie.

Výhody plynových ohrievačov

 • Plynové ohrievače majú vysoký výkon a prúdenie teplého vzduchu zabezpečujú takmer okamžite.
 • Plynové ohrievače sú veľmi flexibilné, čo sa týka umiestnenia - existujú statické aj mobilné ohrievače.
 • Plynové ohrievače sú ideálne na terasu alebo na akékoľvek iné miesto, kde potrebujete rýchle a spoľahlivé vykurovanie.
 • Ďalšou výhodou plynových ohrievačov je, že sa zvyčajne veľmi jednoducho nastavujú a používajú.
 • Napokon, plynové ohrievače sú zvyčajne veľmi cenovo dostupné a môžu byť skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze na účte za kúrenie.

Ako vybrať plynový ohrievač na terasu

Ako vybrať plynový ohrievač na terasu - Pri výbere vonkajšieho plynového ohrievača je potrebné zvážiť niekoľko vecí, ako je spotreba paliva a výkon. Spotreba sa udáva v g/h a výhrevnosť v kW/m. Umiestnenie radiátora a účel, na ktorý sa bude používať, určia, aký výkonný model potrebujete.

Ak napríklad, potrebujete vykúriť malý priestor, postačí vám model s nižšou spotrebou a výhrevnosťou. Ak sa, ale snažíte vykurovať veľkú plochu, budete potrebovať výkonnejší model s vyššou spotrebou.

 • Pokiaľ ide o palivo, zemný plyn je najobľúbenejšou voľbou, pretože je čistý a je relatívne lacný.
 • Čo sa týka výkonu, odporúčame vám vybrať si model, ktorý produkuje dostatok tepla na pohodlné vykúrenie priestoru, v ktorom ho používate.
 • Ďalšou vecou, ktorú treba mať na pamäti, je veľkosť plynového ohrievača. Pred kúpou sa uistite, že sa vám zmestí na miesto, ktoré ste si vybrali.

Pri zvažovaní plynového ohrievača pre váš domov je na výber veľa dizajnových prevedení.

 • Od celokovových dizajnov, cez moderné prvky, ktoré sa prispôsobujú súčasnému štýlu – ako je ratanový nábytok – až po drevené dizajny, máme niečo, čo ulahodí každému vkusu.
 • Najbežnejšie voľne stojace plynové ohrievače sú tie s „klobúčikmi“ a v tvare pyramídy, no k dispozícii je aj mnoho iných tvarov.

Ďalším aspektom, ktorý je potrebné zvážiť, je hmotnosť a rozmery zariadenia, pretože v závislosti od toho, kde ho budete používať, ho možno budete chcieť prepravovať častejšie.

A nakoniec, nezabudnite skontrolovať hladinu hluku (vyjadrenú v dB), pretože niektoré ohrievače môžu byť dosť hlučné.

Aké ďalšie typy vonkajších ohrievačov existujú?

Infražiariče predstavujú moderný spôsob vykurovania. Infračervený ohrievač vyžaruje infračervené lúče, a tak ohrieva objekty, ktoré sa nachádzajú v blízkosti infražiariča.

 • Výhodou infražiaričov je ich dokonalé prispôsobenie, čo sa týka smeru vyžarovania infračervených lúčov.
 • Tento typ vykurovania spotrebuje menej energie ako iné metódy, čo z neho robí efektívnejšiu možnosť pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze na účte za vykurovanie.
 • Infračervené ohrievače navyše poskytujú dostatočné množstvo tepla aj pre väčšie priestory.
 • Infračervené ohrievače si nájdu využitie v garážach alebo otvorených obytných priestoroch, ako sú terasy.
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov