Sušičky ovocia

Vyberte
Triediť podľa
42 Výsledky pre "Sušičky ovocia"
Filter a radenie
Sušičky ovocia

Ak milujete leto a celý rok sa tešíte na chutné a voňavé ovocie, skvelým riešením, ako si dopriať dávku ovocia a vitamínov predstavuje je sušička ovocia. Sušenie ovocia predstavuje perfektný spôsob, ako uchovať potraviny a pritom zachovať ich typickú chuť, vôňu a farbu. Sušička ovocia vám pomôže udržať vitamíny a minerály v ovocí a môže sa pridať k vašim šikovným pomocníkom v kuchyni.

Sušené ovocie obsahuje zdravé živiny, vlákninu, antioxidanty a taktiež niekoľko vitamínov. A tiež preto patrí medzi veľmi obľúbenú desiatu, ktorú majú v obľube aj deti.

Ako si vybrať tú správnu sušičku ovocia pre vaše potreby?

Na trhu je veľa rôznych typov a modelov, preto je dôležité urobiť si prieskum ešte pred kúpou. Poskytneme vám rýchly prehľad sušičiek ovocia.

Sušičku na ovocie su môžete vybrať podľa tvaru sušičky, počtu platní, materiálu zhotovenia alebo podľa výkonu, príkonu a hladiny hluku sušičky na ovocie

Tvar sušičky ovocia

Ak hľadáte sušičku ovocia, máte na výber z 2 základných typov: okrúhle a hranaté sušičky ovocia.

Okrúhle sušičky ovocia sú väčšinou lacnejšie, no majú nevýhodu v tom, že majú motor dole, čo môže viesť k nerovnomernému sušeniu. Na druhej strane hranaté sušičky ovocia majú tendenciu sušiť potraviny rovnomernejšie a ľahšie sa ovládajú, keďže taniere sa dajú posúvať. Zvyčajne sú však drahšie.

Počet platní sušičky ovocia

Pri výbere sušičky ovocia by ste mali zvážiť aj počet platní, ktoré má. Väčšina sušičiek ovocia má 4 - 12 platní. Ich priemer je zvyčajne medzi 23 a 44 cm. Bez ohľadu na to, aký typ sušičky ovocia si vyberiete, uistite sa, že vyhovuje vašim potrebám, aby ste si vždy mohli vychutnať dokonale sušené ovocie.

Materiál sušičky ovocia

Podľa materiálu, z ktorého je sušička zhotovená rozlišujeme 2 typy: plastové sušičky ovocia a nerezové sušičky ovocia. Plastové sušičky ovocia sú zvyčajne lacnejšie a ľahšie sa udržiavajú, ale nemajú takú dlhú životnosť, ako sušičky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Nerezové sušičky ovocia sú odolnejšie a udržateľnejšie, no ich kúpa môže byť drahšia.

Výkon, príkon a hladina hluku

Pokiaľ ide o sušičky ovocia, dôležitým faktorom je výkon a príkon. Výkon sušičky sa udáva vo wattoch (W), a to ovplyvňuje rýchlosť sušenia. Väčšina sušičiek ovocia na trhu má výkon 250-850W.

Príkon spotrebiča ovplyvňuje spotrebu energie. Bežne majú sušičky ovocia na trhu príkon 220-1000 W. Pre všeobecné použitie odporúčame sušičku ovocia s príkonom aspoň 500 W.

Ďalším aspektom je hladina hluku. Sušičky ovocia majú zvyčajne hlučnosť medzi 20 a 60 dB. Pri výbere sušičky ovocia zvážte, ako často ju budete používať a aké sú vaše potreby. Ak ho plánujete používať často, investícia do kvalitnejšieho modelu z nehrdzavejúcej ocele sa vám môže vyplatiť. Ak ju však potrebujete len občas, mala by vám postačiť plastová sušička ovocia.

Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov
Prihlásenie
Prosím, zadajte sem svoju e-mailovú adresu.
Zadajte minimálne 6 alebo viac znakov